Oto wszystkie nowe Emoji, które pojawią się w Android 11 i iOS 14 jesienią

Nowe wersje mobilnych systemów operacyjnych zaoferują zupełnie nowe emotki. Premiera nastąpi jesienią, ale mym już sprawdzamy, jakie ikonki dodano.

Światowy Dzień Emoji już dziś - 17 lipca 2020 roku. Emotikony od wielu lat pozwalają nam komunikować się z przyjaciółmi i znajomymi oraz lepiej wyrażać nasze emocje w wiadomościach tekstowych. Na przestrzeni ostatnich kilku lat liczba emotikon lawinowo wzrosła, a to jeszcze nie koniec. Przed nami premiera nowych emotek, które pojawią się jesienią tego roku na najnowszych, mobilnych systemach operacyjnych - Androidzie 11 oraz iOS 14.

iOS 14
Źródło: Apple

iOS 14

Źródło: Apple

Firmy technologiczne oraz Unicode Consortium co roku wprowadzają na rynek nowe emotikony. Nie inaczej jest teraz. Android 11 oraz iOS 14 zaoferują nowe emoji, a niektóre z nich pojawią się już w wersjach beta tych systemów operacyjnych.

Konsorcjum Unicode ustaliło nowe wzory emotikon, z których mogą korzystać wszyscy producenci sprzętu elektronicznego. Wśród nowych ikon pojawi się między innymi ikoniczny włoski gest "Co masz na myśli".

Apple zaprezentowało 12 dodatkowych emotikon, które zostaną wprowadzone na miliony urządzeń wraz z aktualizacja do iOS 14. Ikona płuc jest bezpośrednią odpowiedzią na panującą obecnie sytuację związaną z koronawirusem (COVID-19).

Nowe Emoji w iOS 14
Źródło: Apple

Nowe Emoji w iOS 14

Źródło: Apple

Android z kolei zaoferuje jeszcze większą ilość nowych emotikon. W jedenastej już odsłonie zobaczymy aż 62 nowe emotikony. Informacja ta została przekazana przez portal 9to5Google i pochodzi z zaufanego źródła.

Nowe Emoji w Androidzie 11
Źródło: 9to5Google.com

Nowe Emoji w Androidzie 11

Źródło: 9to5Google.com

Obie firmy zintegrowały w swoich systemach operacyjnych najnowszy standard Emoji 13.0 wydany przez Unicoder Consortium.

Google przy okazji wprowadzenia na rynek Androida 11 skorzystało z okazji i odświeżyło niektóre emotki, które w Androidzie dostępne są od lat. Mowa między innymi o zwierzętach, które zyskają nowy wyraz twarzy i spojrzenie.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11 oraz zapoznaj się z najnowszymi informacjami o iPhone 12.

Źródło: bgr.com