Otwarcie Digital Camera Show

Od 27 do 29 listopada 2001 w londyńskim ExCel Centre odbywać się będą pokazy Digital Camera Show prezentujące nowe produkty związane z cyfrową fotografią.

Podczas pokazów Digital Camera Show zaprezentowane zostaną nowe lub ostatnio wprowadzone na rynek produkty związane z fotografią cyfrową, a wśród wystawców znalazły się m.in. firmy Canon, Kodak, Fuji, Sony, Polaroid, Epson, Minolta, Nikon, Brother i Lexar Media. Oprócz przedstawienia nowych modeli aparatów cyfrowych, w pokazach wezmą także udział producenci wszelkiego rodzaju akcesoriów i urządzeń peryferyjnych związanych z fotografią cyfrową.

Firma Dazzle zapowiedziała np. premierę czytnika kart medialnych typu 'six-in-one' zdolnego do współpracy z nośnikami CompactFlash Type I i II, IBM Microdrive, SmartMedia, SD Card, MultiMedia Card i Sony MemoryStick. Urządzenie zaopatrzone jest w podwójny slot co pozwala na bezpośredni transfer plików pomiędzy różnymi nośnikami i ma zostać wprowadzone na rynek w styczniu przyszłego roku. Z kolei SCM Microsystems zaprezentuje Microtech FireWire CameraMate - czytnik kart cyfrowych FireWire oferujący prędkość transferu plików do 5MB na sekundę i kompatybliny z wszystkimi modelami kart CompactFlash Type I i II, włącznie z IBM Microdrive. Produkt dostarczany ma być z podstawowym oprogramowaniem do edycji obrazów i kosztować 69,99 GBP + VAT. SCM Microsystems zaprezentuje także Microtech ZiO!- miniaturowy czytnik kart USB dostępny w wersjach dla kart pamięci CompactFlash, SmartMedia, MultiMedia i SecureDigital i kosztujący 29 GBP.

http://www.thedigitalcamerashow.com


Zobacz również