Otwarta beta Diablo 2 Resurrected – godzina startu, wymagania, platformy. Wszystko, co musisz wiedzieć [Aktualizacja]

Już dziś rozpoczną się szeroko zakrojone beta testy Diablo 2 Resurrected. Jeśli jesteś ciekaw jak wziąć w nich udział, kiedy dokładnie się rozpoczną i na co możesz liczyć, to dobrze trafiłeś.

fot. Blizzard Entertainment

Przygotowaliśmy dla was kompendium wiedzy na temat bety Diablo 2 Resurrected. Dowiecie się z niego nie tylko kiedy rozpoczną się testy, ale również jak długo potrwają, co zaoferują graczom, a także wiele innych rzeczy.

Co będą testować twórcy podczas bety Diablo 2 Resurrected?

Założeniem studia Vicarious Visions i całego Blizzard Entertainment jest przetestowanie dostępnej zawartości przez jak największą liczbę graczy, aby nie tylko wyłapać pomniejsze błędy, ale również sprawdzić stabilność serwerów.

Zobacz również:

Kiedy odbędą się beta testy Diablo 2 Resurrected?

Beta testy Diablo 2 Resurrected odbędą się w dwóch terminach. Pierwsza faza wystartuje 13 sierpnia, druga natomiast - 16 sierpnia. Za każdym razem serwery gry zostaną uruchomione o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Jak długo potrwają beta testy Diablo 2 Resurrected?

Za każdym razem gracze będą mieli do dyspozycji cały weekend grania. Zarówno pierwsza, jak i druga faza testów rozpocznie się w piątkowe popołudnie i zakończy w poniedziałek (odpowiednio 16 i 23 sierpnia).

Co muszę zrobić, żeby wziąć udział w beta testach Diablo 2 Resurrected?

Druga faza beta testów (20 - 23 sierpnia) będzie otwarta dla wszystkich chętnych na PC, PlayStation 4, PS5, Xbox Series X/S i Xbox One.

Otwarta beta Diablo 2 Resurrected – godzina startu, wymagania, platformy. Wszystko, co musisz wiedzieć [Aktualizacja]

Na jakich platformach mogę wziąć udział w beta testach?

Każdy posiadacz PC, PlayStation 4, PS5, Xbox One oraz Xbox Series X/S będzie mógł wziąć udział w becie Diablo 2 Resurrected. Niestety, choć gra trafi również na Nintendo Switch, to testy nie obejmą tej platformy.

Czym różnią się beta testy Diablo 2 Resurrected od testów alfa?

Nadchodzące beta testy mają głównie za zadania sprawdzenie stabilności serwerów i samej gry. Nie mamy raczej co liczyć na większe zmiany podczas rozgrywki. Testy alfa były skupione na bardziej fundamentalnych zmianach w samym gameplay'u.

Jaka zawartość z finalnej wersji gry zostanie udostępnia podczas testów?

Do dyspozycji graczy oddanych zostanie 5 klas postaci: Amazonka, Barbarzyńca, Druid, Czarodziejka i Paladyn oraz dwa akty gry - „Niewidzące Oko” i „Tajemnice Vizjerei”. Co więcej, po raz pierwszy będziemy mogli zobaczyć również odświeżone animacje CGI, z których słynął oryginał.

Otwarta beta Diablo 2 Resurrected – godzina startu, wymagania, platformy. Wszystko, co musisz wiedzieć [Aktualizacja]

Czy mogę przenieść postać z zamkniętych do otwartych beta testów?

Tak, jeśli zaczniecie zabawę podczas pierwszego weekendu testów, to w drugiej fazie będziecie mogli kontynuować rozgrywkę tą samą postacią.

Czy moje postępy z bety przejdą do pełnej wersji gry?

Niestety nie, wszelkie postępy jakie dokonacie w beta testach i wszystkie wasze postacie zostaną wykasowane z serwerów zaraz po zakończeniu drugiej fazy. Pamiętajcie jednak, że w premierowym wydaniu Diablo 2 Resurrected możecie korzystać z postaci z oryginalnego Diablo 2 (o ile oczywiście posiadacie zapisane dane).