Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna

Sony Computer Entertainment ogłosiło, że użytkownicy mogą już korzystać z otwartej bety PlayStation Home na PLAYSTATION 3. Czym właściwie jest najnowsza usługa Sony i w aki sposób działa? Zapraszamy do lektury.

PlayStation Home to globalna usługa 3D, która pozwala użytkownikom konsoli PS3 spotkać się w wirtualnym świecie. Użytkownik Playstation Home tworzy swoją wirtualną postać, a następnie porusza się nią po wirtualnym uniwersum, w którym może rozmawiać z innymi za pomocą chata i komunikatora, bawić w rozmaite mini-gry, a także brać udział w różnych innych wydarzeniach przygotowanych przez administratorów. Do tego dochodzą również inne funkcje socjalne, na przykład możliwość tworzenia klubów spotkań osób o podobnych zainteresowaniach. Wiadomo, że z czasem SCEE wprowadzi również możliwość personalizacji swojej postaci poprzez np. kupowanie nowych ubrań czy mebli do własnego domu.

Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna

PlayStation Home uruchamiane jest bezpośrednio z głównego menu konsoli. Pobranie odpowiednich plików jest całkowicie darmowe.

Sony zapowiada, że świat Home będzie sukcesywnie rozszerzany przy udziale rozmaitych partnerów. Przykład takiej współpracy będą mogli zobaczyć europejscy gracze, którym dane będzie odwiedzić obszar poświęcony grze Far Cry 2. W przyszłości powstaną sektory o takich produkcjach jak: Uncharted: Drake's Fortune, Warhawk, Motorstorm oraz SOCOM. Prócz firm związanych bezpośrednio z grami, SCEE nawiązało współpracę z wieloma innymi światowymi potentatami. Pojawią się przykładowo: firma produkująca ubrania Diesel, francuski producent mebli Ligne Roset, Red Bull czy studio filmowe Paramount Pictures.

Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna

"Jesteśmy bardzo podekscytowani oddając w ręce europejskim graczom PlayStation Home." - powiedział Daniel Hill, Home Service Manager, SCEE. "PlayStation Home to unikalna i wyjątkowa usługa, której nie można porównać do niczego innego istniejącego na rynku, a dzięki współpracy z naszymi partnerami i materiałom dostarczanym użytkownikom PS3 świat PlayStation Home będzie stale się zmieniał." Będziemy mogli udać się chociażby na wyspę Red Bulla, gdzie będzie można wziąć udział w znanych również w Polsce zawodach Red Bull Air Race, oczywiście w wersji wirtualnej. Będzie można też po prostu udać się do kina i obejrzeć ekskluzywne materiały prezentowane wytwórnię filmową.

Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna

Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna

Otwarta beta PlayStation Home na PS3 już dostępna