Outlander – sezon 7. Fabuła, obsada, data premiery, czyli wszystko, co wiemy o serialu

Sezon 7. "Outlandera" nadchodzi wielkimi krokami i poznajemy coraz więcej informacji na jego temat. Przekonajcie się, na kiedy zaplanowano premierę nowych odcinków i o czym tym razem opowiedzą twórcy serialu.

fot. Starz

Outlander – sezon 7. Fabuła, obsada, data premiery, czyli wszystko, co wiemy o serialu

Outlander – najważniejsze informacje

Serial na podstawie sagi autorstwa Diany Gabaldon. Outlander opowiada historię Claire Randall, która w 1945 roku wraz ze swoim mężem Frankiem odwiedza Szkocję. Będąc w pobliżu menhirów w Craigh na Dun, zostaje przeniesiona w czasie do XVIII-wiecznej Szkocji. Serial został stworzony przez stację Starz, ale jest dostępny na platformie Netflix.

 • Tytuł: Outlander
 • Twórcy: Ronald D. Moore
 • Gatunek: fantasy, dramat, fikcja historyczna
 • Liczba potwierdzonych sezonów: 7
 • Liczba dostępnych odcinków: 75
 • Czas emisji: 2014-obecnie
 • Kraj produkcji: USA

Sezon 1

Przeniesiona w czasie Claire (Caitriona Balfe) spotyka szkockich buntowników z klanu MacKenzie. Nie mogąc powrócić do swoich czasów, Claire wychodzi za mąż za Jamiego Frasera (Sam Heughan), który wkrótce zostaje wzięty do niewoli przez sadystycznego kapitana Randalla, przodka Franka. Po uwolnieniu, Jamie wraz z Claire ucieka do Francji.

Zobacz również:

 • Outlander sezon 8 – ile odcinków będzie liczył? Kiedy pojawi się ostatni sezon serialu?
 • You, sezon 5. – Netflix stworzy kontynuację serialu o zabójcy? Sprawdzamy, czy jest na to szansa

Sezon 2

Jamie i Claire przebywają w Paryżu. W mieście pojawia się jednak kapitan Randall – Claire nie pozwala na jego zabicie, chcąc by doczekał się potomków, od których wywodzi się jej pozostawiony w XX wieku mąż, Frank. Ciąża Claire kończy się poronieniem i kobieta wraz z Jamiem przybywa do Szkocji. Będąc ponownie w ciąży wraca do 1945 roku, przekonana, że Jamie zginął w bitwie. 20 lat później, Frank ginie w wypadku, a Claire i jej córka Brianna ponownie zjawiają się w Szkocji.

Sezon 3

Claire odkrywa, że Jamie nie zginął w bitwie pod Culloden. Kobieta ponownie cofa się w czasie do XVIII-wiecznej Szkocji i dowiaduje się, że jej ukochany poślubił wdowę Laoghaire. Gdy okazuje się, że siostrzeniec Frasera został porwany przez piratów i zabrany na Karaiby, Claire i Jamie wyruszają z misją ratunkową. W drodze powrotnej ich statek rozbija się u wybrzeży Ameryki.

Sezon 4

Claire i Jamie trafiają na amerykańską plantację ciotki Frasera, Jocasty Cameron. Zdobywają ziemię, którą nazywają Fraser's Ridge. Jamie spotyka się ze swoim synem Willym. W 1970 roku córka Claire, Brianna (Sophie Skelton) postanawia cofnąć się w czasie do XVIII wieku. Podąża za nią zakochany w niej Roger (Richard Rankin). Brianna odnajduje matkę i spotyka biologicznego ojca. Roger zostaje niesłusznie uznany za gwałciciela dziewczyny. Po udowodnieniu prawdy, Roger zostaje uwolniony i spotyka się z Brianną we Fraser's Ridge.

Sezon 5

Początki amerykańskiej wojny o niepodległość. Brianna i Roger biorą ślub, jednak Roger zostaje schwytany przez Brytyjczyków i powieszony. Choć udaje mu się przeżyć, boryka się z traumą. Wraz z Brianną i dzieckiem próbuje powrócić do XX wieku, a gdy się to nie udaje, osiada we Fraser's Ridge. Claire stara się wdrożyć nieznane w XVIII wieku techniki leczenia. Zostaje porwana i zgwałcona, ale ostatecznie ratuje ją Jamie.

Sezon 6

Claire stara się dojść do siebie po wydarzeniach z sezonu 5. W kolonialnej Ameryce narasta napięcie polityczne. Do Fraser's Ridge dociera epidemia dyzenterii. Claire zostaje oskarżona o morderstwo.

Sezon 7

Fabuła siódmego sezonu serialu zostanie oparta na powieści Tchnienie śniegu i popiołu oraz Kość z kości.

Ważnym wątkiem w fabule będzie na pewno los Claire, oskarżonej o zamordowanie Malvy. Przypomnijmy, że kobiecie grozi egzekucja. Bohaterowie będą zapewne musieli rozwiązać zagadkę śmierci Malvy i znaleźć prawdziwego zabójcę.

Wydarzenia z szóstej i siódmej części cyklu Gabaldon mają miejsce między 1776 a 1778 rokiem, a to oznacza, że w sezonie 7 Outlandera czeka nas wojna o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

Data premiery

Sezon 7. Outlandera będzie liczył 16 odcinków i zostanie podzielony na dwie części – po osiem odcinków każda. Część pierwsza w USA będzie miała premierę 16 czerwca 2023 roku. Części drugiej należy się spodziewać w roku 2024.

Data premiery sezonu w Polsce na razie nie jest pewna. Zwykle odcinki pojawiały się na polskim Netfliksie dzień po premierze amerykańskiej – bardzo możliwe, że tym razem będzie podobnie.

Obsada

W serialu na pewno powrócą:

 • Caitriona Balfe jako Claire Fraser,
 • Sam Heughan jako Jamie Fraser,
 • Richard Rankin jako Roger Mackenzie,
 • Sophie Skelton jako Brianna Mackenzie,
 • John Bell jako Young Ian,
 • Cesar Domboy jako Fergus,
 • Lauren Lyle jako Marsali,
 • David Berry jako Lord John,
 • Caitlin O’Ryan jako Lizzie,

Potwierdzono również, że w serii pojawi się nowe nazwisko. Charles Vandervaart (Szkoła czarownic) zagra Williama Ransoma, dziewiątego hrabiego Ellesmere, syna Jamiego Frasera.

Pierwsza zapowiedź Outlandera 7! [01.06.2022]

W sieci pojawiła się pierwsza, krótka zapowiedź sezonu 7 Outlandera, która m.in. uchyla rąbka pracy na planie.

Nowi bohaterowie w Outlanderze 7 – poznajcie Denzella i Rachel [13.07.2022]

W siódmym sezonie Outlandera pojawią się nowe twarze! Do obsady serialu dołączyli właśnie Izzy Meikle-Small oraz Joey Phillips. Wcielą się oni w rodzeństwo Huntersów – kwakrów zamieszkujących spokojną farmę.

Outlander – sezon 7. Fabuła, obsada, data premiery, czyli wszystko, co wiemy o serialu

Izzy Meikle-Small, fot. https://www.instagram.com/outlander_starz/

Outlander – sezon 7. Fabuła, obsada, data premiery, czyli wszystko, co wiemy o serialu

Joey Phillips, fot. https://www.instagram.com/outlander_starz/

Rachel to skromna dziewczyna, którą stać jednak na wiele, nawet jeśli sama jeszcze o tym nie wie. Z kolei Denzell studiował medycynę w Londonie i Bostonie – jest gorącym wyznawcą wolnościowych idei i jako chirurg pragnie dołączyć do armii rewolucjonistów walczących o niepodległość. Życie rodzeństwa nagle się zmienia, gdy do ich domu przybywa Młody Ian szukający ratunku dla rannego Williama Ransoma.

Izzy Meikle-Small mogliśmy zobaczyć m.in. w miniserii Wielkie nadzieje (2011) czy w filmie Królewna Śnieżka i Łowca (2012). Z kolei Joey Phillips zagrał w serialu Lekarze (2012-2014).

Nowi aktorzy w obsadzie Outlandera – kto pojawi się w 7 sezonie? [12.10.2022]

Choć wciąż nie znamy daty premiery 7 sezonu serialu ani nie mamy dokładnych informacji na temat jego fabuły, twórcy postanowili przedstawić nowych członków obsady. Wygląda na to, że do Outlandera dołączy spora grupa postaci – możecie się im przyjrzeć na zbiorczej grafice, którą opublikowano na Instagramie produkcji:

Outlander – sezon 7. Fabuła, obsada, data premiery, czyli wszystko, co wiemy o serialu

fot. https://www.instagram.com/outlander_starz/

W 7 sezonie Outlandera pojawi się:

 • Andrew Whipp jako Brian Fraser – ojciec Jamiego, który zmarł kilka lat przed tym, jak jego syn spotkał Claire,
 • Chris Fulton jako Rob Cameron – główny wróg Brianny i Rogera,
 • Diarmaid Murtagh jako William MacKenzie – nieślubny syn Dougala MacKenzie i Geillis Duncan,
 • Gloria Obianyo jako Mercy Woodcock – żona stolarza,
 • Graham McTavish jako Dougal MacKenzie – ojciec Williama, wódz wojenny klanu MacKenzie,
 • Kristin Atherton jako Jenny Murray – starsza siostra Jamiego,
 • Layla Burnes jako Joan MacKimmie – młodsza córka Laoghaire i Simona MacKimmie,
 • Lotte Verbeek jako Geillis Duncan – oskarżona o czary i morderstwo matka Williama MacKenzie,
 • Nell Hudson jako Laoghaire MacKenzie Mackimmie Fraser – dawna służąca z Castle Leoch,
 • Rod Hallett jako Benedict Arnold – żołnierz i zdrajca,
 • Steven Kree jako Ian Murray – syn Iana i Jenny Fraser.

Część aktorów wcieli się w młodsze wersje postaci, które już pojawiły się w serialu. Tak będzie na przykład w przypadku Jenny Fraser, którą do tej pory grała Laura Donnelly.

Wspomnienia i łzy w pierwszym teaserze 7. sezonu Outlandera (04.01.2023)

Jeśli chodzi o zapowiedzi nowego sezonu Outlandera, twórcy serialu nie rozpieszczają swoich fanów. Pierwszy spot promujący nowe odcinki, do sieci trafił zaledwie kilka dni temu. Dzięki niemu możemy się jednak przekonać, że Outlander 7 dostarczy widzom wielu wzruszeń i chwil prawdziwej grozy. Spot możecie zobaczyć poniżej.

Siódmy sezon Outlandera pojawi się latem 2023 roku.

Sezon 8. potwierdzony! (20.01.2023)

Choć na razie nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery 7. sezonu Outlandera, wiadomo już, że serial zyska kontynuację. Jak zapowiedziały właśnie władze stacji Starz odpowiedzialnej za tworzenie produkcji, światło dzienne ujrzy jeszcze 8. sezon przebojowej opowieści. Będzie się on składał z 10 odcinków, które zamkną historię Claire i Jamiego – będzie to bowiem ostatni sezon Outlandera.

Fani produkcji nie powinni się jednak zbytnio martwić. Starz zapowiedziało już bowiem prequel serialu pt. Outlander: Blood of My Blood (Outlander: Krew z mojej krwi). Opowie on o losach rodziców Jamiego, Brianie Fraserze i Ellen MacKenzie. Obowiązki showrunnera będzie pełnił Matthew B. Roberts – nad projektem będzie też czuwać autorka literackiego pierwowzoru, czyli Diana Gabaldon.

Oto nowa czołówka i piosenka z Outlandera 7! (15.02.2023)

Z okazji Walentynek stacja Starz opublikowała nową czołówkę, od której będą rozpoczynały się odcinki Outlandera 7. Jak się okazało, obrazom towarzyszyć będzie piosenka pod tytułem The Skye Boat Song w wykonaniu samej Sinéad O'Connor. Głos irlandzkiej wokalistki towarzyszy ujęciom przedstawiającym wojnę, ale również codzienne życie bohaterów serialu. Poniżej możecie przekonać się, jak prezentuje się odświeżona czołówka i utwór piosenkarki.

Zobacz także: Outlander sezon 8 – ile odcinków będzie liczył? Kiedy pojawi się ostatni sezon serialu?