Outlook 15 przygotowany na ekrany dotykowe

Outlook jest częścią Office 15. Cechuje się integracją z innymi produktami Microsoftu takimi jak Hotmail oraz interfejsem zoptymalizowanym pod ekrany dotykowe. Na razie program ten jest ciągle w fazie prywatnej bety, ale mamy już kilka informacji na jego temat.

Outlook 15

Na blogu WinSuperSite.com czytamy, że dodatek Social Connector, wprowadzony w Outlooku 2010, a pozwalający na integrację klienta e-mail z pocztą Hotmail oraz serwisami społecznościowymi zniknie w Outlooku 15. Integracja ta nie zrobi jednak kroku wstecz, a krok naprzód. Funkcje te będą zintegrowane z samym programem. Jest to typowe dla systemu Windows 8, który będzie mocno spojony z usługami internetowymi.

Outlook 15 ma także ciekawą funkcję nazwaną Peeks. Przy wysyłaniu e-maila na dole ekranu wyświetlą się nam różne informacje na temat osoby, do której piszemy. Będą to np. informacje z serwisów społecznościowych. Inne zadanie funkcji Peeks to wyświetlanie podglądów zakładek Kontakty (People), Kalendarz i innych, które znajdują się na dole ekranu.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Aby odpowiedzieć na maila nie będzie teraz trzeba otwierać nowego okna. Będzie można kontynuować rozmowę w tym samym, co jest podobnym rozwiązaniem do tego, które zastosowano w pakiecie internetowym Office 365. Jest to także ułatwienie dla osób korzystających z ekranów dotykowych, a zwłaszcza tych małych na tabletach.

Nowością jest także pasek pogody dodany do Kalendarza i zmiana nazwy Contacts (Kontakty) na People (Ludzie), co jest dostosowaniem Outlooka do nowych standardów znanych z Windows Phone i ekranu startowego Windows 8. Na razie jest to wczesna beta więc niektóre elementy mogą ulec większym lub mniejszym zmianom.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: