Outlook.com ze wsparciem dynamicznych maili

Wczoraj pisałem o tym, że w Gmailu pojawią się dynamiczne maile, dzisiaj informuję, że Microsoft nie chce być gorszy i również doda ich obsługę do Outlooka.

Microsoft ogłosił właśnie, że zdecydował się na wprowadzenie obsługi AMPHTML w Outlooku, co pozwoli użytkownikom poczty na korzystanie z dynamicznych wiadomości e-mail. Jest to oczywiście odpowiedź na działania Google, a jak wyjaśniono to na firmowym blogu:

"Cały czas szukamy nowych sposobów do zrozumienia potrzeb użytkowników i staramy się spełniać ich oczekiwania, wprowadzając nowe rozwiązania. Jednym z nich jest wprowadzenie obsługi formatu AMPHTML w Outlook.com. Format ten daje nie tylko nowe możliwości interakcji, ale umożliwia również aktualizację wiadomości."

Outlook.com ze wsparciem dynamicznych maili

Obojętnie, czy nazwiemy interaktywne wiadomości "dynamicznymi mailami" czy "wiadomościami AMPHTML", są one ściśle powiązane stronami poczty i jeśli używasz innej aplikacji pocztowej do pobierania wiadomości z GMaila czy Outlooka, wówczas nie będzie można z nich skorzystać - zostaną wyświetlone w formie statycznej. Jak na razie obie firmy deklarują wsparcie AMPHTML tylko w wersjach desktopowych swojej poczty, dla wersji mobilnych ma to nastąpić dopiero za jakiś czas.

Zobacz również:

  • Jak będzie wyglądał nowy Windows 10? [Aktualizacja 16.07.2021]

Google rozpoczęło świadczenie usługi we współpracy z kilkoma partnerami, w tym Pinterestem (piszemy o tym tutaj), Microsoft póki co nie przedstawił swoich. Wiemy jednak, że Google weryfikuje strony partnerów pod kątem bezpieczeństwa dla użytkownika, zapewne w przypadku MS będą oni również weryfikowani.