Outlook dla Linuxa?

Firma Helixcode zaprezentowała nowy program do obsługi poczty elektronicznej, który będzie częścią pakietu Gnome Office przeznaczonego do systemu Linux.

Firma Helixcode przedstawiła nowy program do obsługi poczty elektronicznej, który w działaniu, obsłudze i wyglądzie menu wzorowany jest na Microsoft Outlooku. Aplikacja Evolution, obecnie dostępna jedynie w wersji beta, znajdzie się w Gnome Office, bezpłatnym pakiecie biurowym do systemu Linux. Zaprezentowany program pocztowy w finalnej wersji będzie obsługiwał język Gnome Basic, który, jak twierdzi producent, jest w 100% zgodny z językiem Visual Basic firmy Microsoft. Helixcode zapewnia, iż jego zastosowanie nie będzie stwarzało niebezpieczeństwa zarażenia wirusami wykorzystującymi skrypty języka VBE.

W Evolution wbudowano także narzędzia, dzięki którym użytkownicy będą mogli wymieniać informacje (wiadomości, terminarze, książki adresowe) z oprogramowaniem Microsoft Exchange oraz Lotus Notes. Z ośrodka internetowego Helixcode można już pobrać wersję "preview" aplikacji. Dostępne są tam również pozostałe składniki pakietu Gnome Office przeznaczone do najpopularniejszych dystrybucji Linuksa.

Więcej informacji: www.helixcode.com


Zobacz również