Outlook do systemu Mac OS X został udostępniony, nowy Office dopiero w 2015 roku

Użytkowników komputerów Apple spotkała dzisiaj miła niespodzianka ze strony Microsoftu. Od teraz posiadacze MacBooków i iMaców korzystający z usługi Office 365 mogą pobierać nową wersję programu pocztowego Outlook. Zapowiedziano też kiedy oficjalnie udostępniona zostanie nowa wersja całego pakietu Office.

Pakiet Microsoft Office dostępny jest nie tylko na komputery z systemem Windows. Z aplikacji takich jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook mogą korzystać także użytkownicy komputerów Apple. Niestety obecna wersja pakietu jest już przestarzała i wygląda archaicznie w porównaniu do oprogramowania na komputery z systemem Microsoftu.

To powinno się zmienić, ale dopiero w przyszłym roku. Na razie użytkownicy komputerów Apple mogą skorzystać z odświeżonej wersji wyłącznie jednego programu z pakietu Office. Jest nim Outlook 2015, czyli nowy program do obsługi poczty elektronicznej. Wygląda on znacznie schludniej i nowocześniej od poprzednika.

Zobacz również:

  • Microsoft Office 2021 pojawi się wraz z Windows 11
  • Podatność Outlooka blokuje wykrywanie scamu
  • Skąd zdobyć stary macOS - pobierz Catalina, Mojave i starsze wydania
Outlook do systemu Mac OS X został udostępniony, nowy Office dopiero w 2015 roku

Z nowej wersji Outlooka mogą już teraz skorzystać osoby, które wykupiły usługę Office 365. Wystarczy zalogować się na swoje konto w witrynie Microsoftu i pobrać instalator. Dowiedzieliśmy się też, kiedy udostępniona zostanie pełna wersja pakietu Office 2015, która zawierać będzie takie programy jak Word, Excel i PowerPoint.

Microsoft zapowiedział, że wersja Preview pakietu biurowego pojawi się na początku przyszłego roku, a w drugiej połowie 2015 roku będzie miała premierę pełna wersja pakietu Office 2015 dla komputerów Mac. najprawdopodobniej będą mogli z niej skorzystać tylko posiadacze licencji Office 365, a od sklepów nie trafi wersja pudełkowa.

źródło: winsupersite.com