Outlook się zmienił - możesz w nim korzystać z Gmaila. A to nie wszystko

Project Monarch coraz bliżej wejścia na scenę. Na razie mają go jedynie wybrani.

Fot.: Windows Latest

Microsoft ogłosił Project Monarch niecałe dwa lata temu. Miał pojawić się na wiosnę, ale plany uległy zmianie. Jeśli ktoś nie pamięta, przypomnę, że mamy tu do czynienia z Outlookiem w formie aplikacji PWA stworzonej na bazie Outlook.com. Jedną z jego cech jest maksymalna wydajność, dzięki czemu można będzie komfortowo z niego korzystać nawet na budżetowych urządzeniach. Ale ponadto mamy zmieniony interfejs z dodatkowymi elementami.

Już w połowie maja bieżącego roku odświeżona aplikacja Outlook trafiła do użytkowników biznesowych i edukacyjnych korzystających z odpowiednich pakietów Microsoft 365/Office 365. Jednak nowy Outlook ma znaleźć się u wszystkich - w tym użytkowników darmowych. Jeśli zakwalifikujesz się do wcześniejszego otrzymania, zobaczysz w prawym górnym rogu możliwość przełączenia aplikacji na nową wersję. Dzisiaj właśnie Microsoft zaczął udostępniać ją osobom prywatnym, a ponieważ kryteria doboru nie są znane - szansę ma każdy.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Nowy Outlook umożliwia podczepienie swoich kont z innych aplikacji pocztowych IMAP, jak Gmail, dzięki czemu masz pod ręką całą swoją pocztę. Dodatkowo jeśli załączysz do maila wysyłanego przez Outlook dokument z OneDrive, możesz edytować go bezpośrednio w edytorze.

Źródło: WindowsLatest


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: