"Outpost 2" - kolejna część postapokaliptycznej powieści Glukhovskiego

Postapokaliptyczny horror już niedługo trafi na półki w księgarniach. Czego możemy się spodziewać po kolejnej części powieści stworzonej przez autora "Metro 2033"?

"Outpost 2" - kolejna część postapokaliptycznej powieści Glukhovskiego

Postapokalpityczna, ponura Moskwa powraca. Outpost 2 Dmitrija Glukhovskiego trafi do księgarń już 24 listopada tego roku. Czy kolejna część powieści mistrza gatunku dorówna pierwszej?

Opowieść o Jegorze i Michelle z pewnością zaskoczyła czytelników Glukhovskiego ilością grozy i strachu przepełniających tę historię. Outpost 2 jest zupełnie inne od legendarnego Metra 2033. To głęboka i brutalna krytyka rządów autorytarnych. Bezkompromisowa i jakże prawdziwa opowieść o nieograniczonej władzy i jej konsekwencjach.

Zobacz również:

  • Poszukiwany przez Rosję listem gończym wydaje nową książkę. O czym będą "Opowieści o Ojczyźnie" Glukhovskyego?

Wewnątrz trzech pierścieni moskiewskiej obrony, za murem Kremla, w pałacu, imperator nagradza najlepszych, najdzielniejszych, kwiat korpusu oficerskiego, podporę i nadzieję tronu. W Dniu Świętego Michała Archanioła mają oni opuścić odświętnie udekorowaną stolicę i udać się do mrocznych miejsc, które niegdyś, nim ogarnęła je rebelia i nim zostały obłożone anatemą, były częścią wielkiej Rosji. Zanim kozackie sotnie udadzą się za mętną Wołgę muszą sprawdzić, gdzie podziali się wszyscy zwiadowcy i dlaczego posterunki graniczne zamilkły... O tym, do czego tam doszło, wie Jegor i piękna Michelle, będąca w ciąży z zamordowanym kozakiem. Czy zdążą podzielić się tą historią?

Glukhovsky to rosyjski autor kultowej trylogii postapokaliptycznej Metro 2033, dystopii Futu.re, Czasu zmierzchu, opowiadań Witajcie w Rosji czy thrillera psychologicznego Tekst.

Przedsprzedaż książki w obniżonej cenie dostępna jest pod tym linkiem.

Zobacz także: Deszcz meteorów 2021. Kiedy oglądać Leonidy?

Źródło: materiały prasowe


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: