Ouya: co rok nowa "androidowa" konsola za 99 USD. Zaoferuje najwyższą dostępną wydajność

Julie Uhrman, założycielka firmy Ouya zapowiedziała, że jej taniutka "androidowa" konsola będzie odświeżana co rok. Ma być tak wydajna, jak to tylko możliwe.

10 lipca 2012 roku firma Ouya rozpoczęła w serwisie Kickstarter kampanię, w ramach której zamierzała zebrać 950 tysięcy dolarów, aby móc zbudować taniutką konsolę (99 USD) pracującą pod kontrolą Androida. Jak się okazało, internauci naprawdę bardzo czekają na takie urządzenie: docelowa suma została osiągnięta w pierwszych pięć godzin od rozpoczęcia zbiórki, podczas której udało się zebrać w sumie aż...8 596 475 dolarów!

Obecnie wiemy już, że taniutka konsola (jej cena to dokładnie 99,99 USD; dodatkowy pad kosztuje 49,99 USD, czyli o 10 USD więcej niż pierwotnie zakładano) trafi do rąk czekających na nią graczy w czerwcu. Będzie ją można zamawiać za pośrednictwem strony Ouya oraz sklepów Target, Best Buy, GameStop i Amazon. Co interesujące, szefowa firmy, Julie Uhrman, podzieliła się też właśnie ekscytującymi planami na przyszłość:

"Nasz plan jest taki, aby co roku odświeżać konsolę Ouya sięgając po najwydajniejsze dostępne chipy i wykorzystać spadek cen komponentów, aby zapewnić graczom jak najlepsze doświadczenia za 99 USD"

Dodała też, że "jeżeli będzie możliwe zbudowanie konsoli za mniej niż 99 USD, to to zrobi"

Konsola Ouya - kilka słów

Na koniec kilka słów o samej konsoli. Pracuje ona pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean (możliwe będzie pobieranie gier z Google Play) i zbudowana została w oparciu o platformę NVIDIA Tegra 3, której cztery rdzenie taktowane są zegarem 1,6 GHz. Ponadto oferuje 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB wewnętrznej pamięci. Co prawda nie jest to wiele, lecz na szczęście istnieje możliwość podpięcia zewnętrznego nośnika za pośrednictwem portu USB.

_____________________

Zamierzacie kupić konsolę Ouya?


Zobacz również