Ouya pojawi się na smartfonach Xiaomi

Konsolka Ouya świata nie podbiła i ostatnio niezbyt o niej głośno. Ponieważ na głównych rynkach "growych" jej nie idzie, twórcy konsoli postanowili podbić Chiny.

W tym celu podpisano kontrakt z coraz bardziej liczącym się na świecie producentem smartfonów, Xiaomi. Pozwoli to na umieszczenie gier pisanych pod Ouya na telefonach tego producenta, a także produktach jak MiBox oraz MiTV. Aplikacja sklepu Xiaomi zostanie poszerzona o ponad 900 pozycji, które posiadacze wspomnianych urządzeń będą mogli zakupić poprzez wbudowane oprogramowanie. Wydaje się jednak, że Ouya również i w Chinach przegra z konkurencją w postaci Xboxa, Playstation czy Nintendo, a także lokalną "Fun Box console", produkowaną przez ZTE.

Wartość rynku gier w Chinach oceniania jest na 14 miliardów dolarów, nic więc dziwnego, że i Ouya chce kawałek z tego tortu. Zyski ze sprzedaży gier mają być podzielone równo między producentów konsoli a Xiaomi, jednak kiedy dokładnie wspomniane 900 gier pojawi się na produktach Xiaomi? Tego póki co nie wiadomo, a jak informuje Ouya, wdrażanie pomysłu dopiero się rozpoczyna.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących