Overdose - wszystko co wiemy o nowej grze Kojimy

W sieci pojawiły się informacje na temat nowej gry, nad którą ma obecnie pracować legendarny twórca.


Overdose - wszystko co wiemy o nowej grze Kojimy

Źródło: Twitter.com / Pushsquare

Co już wiemy o grze

Źródłem pierwszy przecieków na temat gry jest branżowy dziennikarz - Tom Henderson - który w rozmowie z portalem Try Hard Guides zdradził, że miał okazję zobaczyć nową produkcję Hideo Kojimy. Co ciekawe, wywiad został usunięty z portalu.

Overdose - wszystko co wiemy o nowej grze Kojimy

Źródło: Tryhardguides.com

Overdose ma być horrorem, w którym główną rolę zagra Margaret Qualley, znana fanom z udziału w Death Stranding. Henderson zaznaczył w wywiadzie, że na fragmencie rozgrywki widział postać w niebieskiej sukni przypominającą aktorkę.

Zobacz również:

  • Overdose - data premiery, gameplay, platformy. Hideo Kojima w akcji. Jego nowa gra to rewolucyjny horror

Na krótkim wideo główna bohaterka porusza się po ciemnym korytarzu, trzymając w dłoni latarkę. W grę będzie można bawić się zarówno z perspektywy pierwszej jak i trzeciej osoby. Materiał zakończył się jump scarem oraz planszą z napisem "Game Over".

Kojima już w 2020 roku mówił w wywiadach o chęci stworzenia gry utrzymanej w stylistyce horroru. Twórca podkreślał przy tym, że chciałbym aby produkcja była naprawdę przerażająca. Krótki urywek, o którym mówił Henderson być może nie mówi nam zbyt wiele o grze, ale w połączeniu ze słowami Kojimy możemy już wysnuć kilka wniosków.

Jeśli Overdose faktycznie zostanie zrealizowane, to spodziewamy się, że będzie to psychologiczny horror nastawiony przede wszystkim na wciągającą fabułę i rozbudowane relacje między głównymi bohaterami produkcji.

Spodziewana data zapowiedzi

Henderson nie zdradził kiedy dokładnie możemy spodziewać się zapowiedzi tytułu, ale biorąc pod uwagę kilka faktów, istnieje szansa, że zobaczymy ją już wkrótce.

Po pierwsze, studio Kojima Productions podpisało w zeszłym roku umowę na grę, która pojawi się jako tytuł ekskluzywny na konsolach marki Microsoft. Nie wiemy czy tą produkcję będzie Overdose, ale istnieje taka możliwość. Już wkrótce odbędzie się konferencja Xbox & Bethesda Games Showcase, która - jak zapowiedzieli organizatorzy - ma skupić się przede wszystkim na pokazaniu dużej ilości zupełnie nowych tytułów. Istnieje więc możliwość, że jednym z nich będzie nowa produkcja Hideo Kojimy.

Overdose - wszystko co wiemy o nowej grze Kojimy

Źródło: Twitter.com / NextGenPlayer

Nasze oczekiwania

Myśląc o twórczości japońskiego autora gier, do głowy przychodzi nam kilka słów. Są to: historia, grafika, immersja. Dokładnie tego oczekujemy od Overdose.

Przede wszystkim, chcielibyśmy zobaczyć rozbudowaną fabułę, która przedstawi losy głównej bohaterki w sposób niesztampowy. Ucieczka od schematów znanych z innych horrorów zapewne nie będzie łatwa, ale już sam tytuł może sugerować dość ciekawe podejście do tematu.

Overdose oznacza po polsku przedawkowanie. Być może fabuła będzie narkotycznym tripem głównej bohaterki, w którym my jako gracze również weźmiemy udział. To oczywiście tylko spekulacje, ale miło byłoby zobaczyć horror, który przeraża czymś więcej niż tylko jump scare'ami.

Chcielibyśmy również, aby nowa gra japońskiego studia została wykonana przy użyciu najnowszych technologii graficznych. Naszą pierwszą myślą jest oczywiście wykorzystanie silnika Unreal Engine 5.

Możliwości nowego narzędzia dla deweloperów możemy obejrzeć na dziesiątkach filmików dostępnych w serwisie YouTube. Większość z nich zrobiła na nas ogromne wrażenie, a doświadczanie horroru w tak realistycznej odsłonie może być naprawdę przerażające.

Na ten moment to wszystko co wiemy o nowym tytule Hideo Kojimy. Możecie być jednak pewni, że kiedy tylko pojawią się jakieś nowe informacje, będziemy aktualizować ten tekst i dzielić się z wami kolejnymi przeciekami.