Overwatch: Bohaterka Numbani - premiera pierwszej powieści w świecie Overwatch już w sierpniu

Sympatycy uniwersum Overwatch mogą już zacierać ręce. Pierwsza oficjalna powieść umiejscowiona w tym niezwykłym świecie trafi do sprzedaży w Polsce już za niespełna dwa tygodnie.

Overwatch, nad czym ubolewa wielu graczy, nie posiada trybu fabularnego. Niezwykle ciekawe uniwersum stworzone przez studio Blizzard Entertainment najczęściej rozwijane jest przez animacji CGI, komiksy i krótkie opowiadania. Już wkrótce dołączy do tego grona pierwsza oficjalna powieść Overwatch, która przybliży nam historię jednej z postaci z gry - Orisę.

Overwatch: Bohaterka Numbani przedstawi nam genezę inteligentnego i empatycznego robota – Orisy, oraz jej twórczyni Efi Oladele. Wyjątkowo uzdolniona dziewczynka z pochodzi z rozwiniętego technologicznie afrykańskiego miasta Numbani, gdzie ludzie i humanoidalne roboty – omniki, żyją w zgodzie i harmonii. Ład ten chce zburzyć terrorysta - "Pięści Zagłady". Efi postanawia walczyć o swoje miasto i konstruuje, wspomnianą już, Orisę, która ma pokonać złoczyńcę.

Overwatch: Bohaterka Numbani

Overwatch: Bohaterka Numbani

Autorką powieści Overwatch: Bohaterka Numbani jest Nicky Drayden, która ma na swoim koncie kilka dzieł z pogranicza sci-fi i fantastyki. Sympatycy uniwersum mogą już zamawiać książkę w przedsprzedaży, np. tutaj.

Jeśli jesteście ciekawi tytułu, to tutaj możecie przeczytać pierwszych kilkadziesiąt stron, oczywiście w języku polskim.

Overwatch: Bohaterka Numbani trafi do sprzedaży w Polsce już 12 sierpnia.

Zobacz również: Microsoft Flight Simulator na nowych materiałach z rozgrywki prezentuje się znakomicie