Overwatch - poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące wersji na Nintendo Switch

Główny producent gry Overwatch - Wes Yanagi, zdradził m.in., że Overwatch na Nintendo Switch działać będzie w 30 klatkach na sekundę.

W zeszłym tygodniu, firmy Nintendo oraz Blizzard Entertainment ujawniły, że już w przyszłym miesiącu na konsoli Nintendo Switch zadebiutuje gra Overwatch: Legendary Edition. Dzisiaj poznaliśmy pierwsze szczegóły dotyczące technicznych aspektów wersji przeznaczonej na hybrydową konsolę japońskiego producenta.

W rozmowie z dziennikarzami serwisu Eurogamer, Wes Yanagi - główny producent gry Overwatch w wersji na Switcha, przyznał, że nowa platforma oferuje niespotykane dotąd doznania. Największe wrażenie na panu Yanagim zrobiła mobilność jaką oferuje konsola Nintendo oraz sterowanie za pomocą ruchu, które choć będzie jedynie opcjonalne, to ponoć zostało dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.

Dowiedzieliśmy się również, że Overwatch na Switchu otrzyma wbudowany chat głosowy oraz działać będzie w 30 klatkach na sekundę i rozdzielczościach 720p (w trybie przenośnym) lub 900p (w trybie stacjonarnym). W wywiadzie podkreślono również, że twórcy chcą, aby wszystkie wersje gry otrzymywały nową zawartość i aktualizacja w niemal tym samym czasie. Dotyczy to również wydarzeń sezonowych, Wes Yanagi zasugerował nawet, że już w dniu premiery Overwatch: Legendary Edition na Nintendo Switch, gracze mogą otrzymać pewną niespodziankę (czyżby wydarzenie z okazji Halloween?).

Premiera Overwatch: Legendary Edition na Nintendo Switch odbędzie się już 15 października.

źródło: eurogamer.net