Oxford zmienia bazę

Centrum komputerowe w Oxford University postanowiło zrezygnować z komercyjnych baz danych i przenieść większość usług na wolnodostępną bazę PostgreSQL. Ze względu na potrzebę dostosowania aplikacji, migracja nastąpi w przeciągu 12 - 18 miesięcy.

Jak na razie, do rejestracji użytkowników, OUCS (OUCS - Oxford University Computing Services) używa się bazy Ingres. I pomimo, że jej producenci opublikowali niedawno źródła tej bazy, to jednak władze centrum zdecydowały się na przejście na wolnodostępną bazę PostgreSQL.

Głównym powodem takiej decyzji było to, że PostgreSQL okazał się łatwiejszy w użytkowaniu, a także ma zapewnione wsparcie ze strony programistów zaangażowanych w proces rozwijania otwartego oprogramowania. Już teraz PostgreSQL działa jako zaplecze bazodanowe dla systemu poczty, a także w systemie przekazywania poczty na zewnętrzne konta.

Baza wykorzystywana jest także w systemie e-learningu, w portalu internetowym, dla rezerwacji kursów naukowych oraz przy pomocy technicznej. Należy również dodać, iż migracja dotyczy wyłącznie centrum komputerowego. Na wielu wydziałach uczelni nadal działają komercyjne bazy danych.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: