Oxford zmienia bazę

Centrum komputerowe w Oxford University postanowiło zrezygnować z komercyjnych baz danych i przenieść większość usług na wolnodostępną bazę PostgreSQL. Ze względu na potrzebę dostosowania aplikacji, migracja nastąpi w przeciągu 12 - 18 miesięcy.

Jak na razie, do rejestracji użytkowników, OUCS (OUCS - Oxford University Computing Services) używa się bazy Ingres. I pomimo, że jej producenci opublikowali niedawno źródła tej bazy, to jednak władze centrum zdecydowały się na przejście na wolnodostępną bazę PostgreSQL.

Głównym powodem takiej decyzji było to, że PostgreSQL okazał się łatwiejszy w użytkowaniu, a także ma zapewnione wsparcie ze strony programistów zaangażowanych w proces rozwijania otwartego oprogramowania. Już teraz PostgreSQL działa jako zaplecze bazodanowe dla systemu poczty, a także w systemie przekazywania poczty na zewnętrzne konta.

Zobacz również:

  • Nowa szczepionka na COVID-19 od AstraZeneca – skutki uboczne i działanie [Aktualizacja 27.07.2021r.]

Baza wykorzystywana jest także w systemie e-learningu, w portalu internetowym, dla rezerwacji kursów naukowych oraz przy pomocy technicznej. Należy również dodać, iż migracja dotyczy wyłącznie centrum komputerowego. Na wielu wydziałach uczelni nadal działają komercyjne bazy danych.