OxygenOS 13 vs ColorOS 13, czyli wskaż jedną różnicę!

Już wkrótce zadebiutuje OxygenOS 13, będący najnowszą wersją nakładki na telefony marki OnePlus. Znamy również listę smartfonów, które otrzymają aktualizację.


OxygenOS 13 vs ColorOS 13, czyli wskaż jedną różnicę!

Źródło: nextpit.com

OxygenOS 13 - OnePlus co raz bliżej OPPO

Producent zaprezentował niedawno nową odsłonę systemu OxygenOS 13 i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już to widziałem. Zarówno podejście do designu, jak i zapowiedziane modyfikacje, bliźniaczo przypominają mi nakładkę ColorOS 13 na smartfony OPPO. Wygląda więc na to, że współpraca między markami kwitnie, a my w rezultacie będziemy otrzymywać produkty, które powoli zaczynają różnić się od siebie jedynie logiem.

OxygenOS 13 vs ColorOS 13, czyli wskaż jedną różnicę!

Źródło: OnePlus

OnePlus zapowiedział, że natura, a konkretniej żywioł wody, był największą inspiracją przy tworzeniu designu w nowej wersji OxygenOS. Co ciekawe, te same słowa padły na konferencji marki OPPO. Podobieństwa nie kończą się jednak na aspekcie wizualnym. OnePlus zapowiedział spore zmiany w funkcji Always on Display, która pozwala na wyświetlanie najważniejszych informacji na wygaszonym ekranie smartfona. Nowością ma być, między innymi, możliwość szerszej kontroli aplikacji Spotify. Nie zgadniecie, jakie telefony otrzymają identyczną modyfikację? Urządzenia marki OPPO, oczywiście.

Zobacz również:

  • Jak długo dostanę aktualizacje Androida? Sprawdzamy wszystkich dużych producentów
  • Recenzja: Recenzja Nothing Phone (2): Nic nowego
OxygenOS 13 vs ColorOS 13, czyli wskaż jedną różnicę!

Źródło: OnePlus

Mimo wszystko, mam nadzieję, że OxygenOS 13 będzie działał bez zarzutów, bo tak też zazwyczaj prezentowały się autorskie nakładki producenta. Optymalizacja ma stanowić klucz do sukcesu nowej wersji oprogramowania na smartfony OnePlus.

OxygenOS 13 - Sprawdź, czy twój smartfon otrzyma aktualizację

Nie znamy dokładnych terminów aktualizacji systemu, ale wiemy jakie smartfony je otrzymają. Poniżej znajdziecie listę urządzeń, na które trafi OxygenOS 13:

  • OnePlus 8/8T/8 Pro
  • OnePlus 9/9 Pro/9R/9 RT
  • OnePlus 10/10 Pro/10R/10T
  • OnePlus Nord 2/Nord 2T
  • OnePlus Nord CE/ Nord CE 2/Nord CE 2 Lite

Aktualizacja: 23 sierpnia 2022 13:16

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: