P1 - fotograficzne wydruki od GI

Firma General Imaging (nowy gracz na rynku aparatów cyfrowych) przedstawiła nową fotograficzną drukarkę z serii P - model P1. Urządzenie wyposażono między innymi w 2,5-calowy wyświetlacz LCD oraz (opcjonalnie) moduł Bluetooth.

Nowa fotograficzna drukarka (P1) dysponuje srebrno-czarną obudową o wymiarach 235 x 146 x 127 mm. Cechą charakterystyczną urządzenia jest odchylany panel LCD o 2,5-calowej przekątnej umożliwiający podgląd zdjęć przed ich wydrukowaniem. Urządzenie korzysta z kartridży CMY (Cyan, Magenta, Yellow) i oferuje możliwość wydruku fotografii w formacie A6 w rozdzielczości 4800 x 1200 dpi. Prędkość wydruku w trybie normalnym wynosi 75 sekund, natomiast w trybie photo - 105 sekund.

Do dyspozycji użytkownika oddano ponadto slot kart pamięci (CF, xD, MS, SD, MMC) oraz możliwość bezpośredniej współpracy z "cyfrówkami" wyposażonymi w obsługę standardu PictBridge. Oczywiście nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby nowość podłączyć do komputera za pomocą interfejsu USB 2.0. P1 korzysta z baterii wielokrotnego ładowania oraz dysponuje podajnikiem na 25 arkuszy. Warto też wspomnieć o opcjonalnej możliwości wyposażenia drukarki w moduł Bluetooth.

Więcej informacji.