P2P bez reklam

Koala dc 0.3 alpha jest bezpłatnym programem przeznaczonym do bezpośredniej wymiany plików, działającym w technologii Direct Connect.

Koala dc 0.3 alpha jest bezpłatnym programem przeznaczonym do bezpośredniej wymiany plików, działającym w technologii Direct Connect. Koala dc 0.3 alpha został opracowany przez polską firmę Koala Film Studio.

Program wygląda niemal identycznie, jak popularny Direct Connect, z tą różnicą, że nie wyświetla banerów reklamowych, a co za tym idzie nie zawiera różnego rodzaju modułów reklamowych, szpiegujących użytkownika.

Koala dc 0.3 alpha wykorzystuje sieć peer-to-peer, pozwala wymieniać się użytkownikom plikami dowolnego rodzaju, np. muzyką w formacie MP3 czy filmami DivX. Ciekawą właściwością programu jest możliwość oglądania zasobów innych użytkowników poprzez przeglądarkę zbliżoną wyglądem do Eksploratora Windows. Koala dc 0.3 alpha jest samodzielną aplikacją – nie wymaga wcześniejszego instalowania Direct Connecta.

Wśród funkcji programu warto wymienić możliwość jednoczesnej pracy na kilku hub’ach (po uruchomieniu program może automatycznie nawiązać połączenie z trzema hub’ami) oraz tworzenie oddzielnej zakładki search dla każdego z połączonych hub’ów. Wadą Koala dc 0.3 alpha jest dostępność wyłącznie angielskiej wersji językowej. Należy również pamiętać, że jest to wersja testowa, która może jeszcze zawierać szereg błędów i działać niestabilnie.

Plik do pobrania (ok. 0,5 MB): http://www.koala.pl/download/koaladc/KoalaDC03.zip


Zobacz również