P4 dopiero w grudniu

Intel po raz kolejny przesuwa termin wprowadzenia na rynek nowego procesora. Pentium 4 pojawi się w sprzedaży dopiero pod koniec br.

Intel po raz kolejny opóźnił wprowadzenie na rynek nowego procesora o nazwie kodowej Willamette. Pierwotnie zakładano, iż układ pojawi się w sprzedaży już w październiku, jednak w ostatnich dniach kierownictwo firmy podjęło decyzję o przesunięciu premiery na koniec br. Powodem zwłoki jest nie do końca poprawna współpraca procesora z nowym chipsetem Intela o symbolu 850, który to będzie montowany na płytach głównych do P4. Tym samym premiera najnowszego Pentium przekładana jest już od prawie roku. Wcześniej przyczyną przesunięcia była niepoprawna współpraca układu z innym chipsetem Intela o oznaczeniu 820.

Jeszcze miesiąc temu wydawało się, iż ostatecznie procesor zostanie wprowadzony do sprzedaży zgodnie z planem. W sierpniu Intel zaprezentował nawet prototyp P4 taktowany zegarem 2 GHz. Dopiero dokładniejsze testy zaczęły wykazywać błędy, producent nie podaje jednak szczegółów na ten temat. Intel zdaje sobie sprawę, iż zwłoka działa na niekorzyść firmy. Jeżeli bowiem P4 nie opuści fabryk w połowie listopada, to producenci komputerów nie zdążą ich zamontować w swoich komputerach przed Bożym Narodzeniem, kiedy to jest największy popyt na PC.

Więcej informacji: www.intel.com/


Zobacz również