PC Gaming Alliace przekonuje, że gry mają się świetnie

Pomimo obniżającego się poziomu sprzedaży i olbrzymiego problemu z piractwem, rynek gier PC wcale nie umiera. Przynajmniej tak twierdzą niektóre kolosy branży. Ich przedstawiciele powołują się przy tym na sukces MMO.

Ze wszystkich stron jesteśmy przekonywani, że rynek gier PC umiera. Pokazują to między innymi wyniki sprzedaży nowych tytułów czy raporty o piractwie. Jednak nie wszyscy tak uważają. "Gry komputerowe wcale się nie poddały, żyją i mają się dobrze" - powiedział Roy Taylor, przedstawiciel PC Gaming Alliace.

Age of Conan

Age of Conan

Takiego samego zdania są między innymi takie firmy jak Microsoft czy Dell, które współpracują z Taylorem. Pokazują one sukcesy takich tytułów jak Age of Conan lub World of Warcraft. W dzisiejszych czasach właśnie tego typu gry będą napędzać rynek.

Z drugiej strony, można spodziewać się dalszego spadku sprzedaży innego gatunku gier, np. wyścigów czy shooterów. Przyznaje to Kelvin Unangst, szef Microsoft Windows Gaming. "Nie byłbym zaskoczony gdyby gry pecetowe obniżały się w rankingach sprzedaży. Ale z pewnością straty z tym związane zostaną łatwo nadrobione przez nowego rodzaju wpływy od graczy MMO oraz fanów scrabbli online". Rynek gier PC ma być więc utrzymywany przez mieszankę graczy "casualowych" i fanatyków produkcji Massive Multiplayer Online. Ciekawe połączenie.