PC-Wizard - wszystko o sprzęcie

PC-Wizard to aplikacja rozwijana od 1996 roku, a jej celem jest podanie użytkownikowi kompleksowych informacji o podzespołach komputera. Przyda się każdemu - serwisantom, użytkownikom domowym oraz osobom podkręcającym sprzęt.

PC-Wizard wykrywa wszelkie rodzaje podzespołów, jakie składają się na komputer - od płyty głównej i twardego dysku zaczynając, na myszkach i joystickach kończąc. Dodatkowo może przeprowadzić benchmarki, sprawdzające m.in. wydajność pamięci operacyjnej RAM, szybkości odczytywania/zapisu danych na płyty CD i DVD, a także twarde dyski. Działanie aplikacji obejmuje także sprawdzanie kompatybilności kodeków, a nawet kompresji plików mp3!

PC-Wizard wszystkie wyniki wyświetla na ekranie, można je także zapisać do pliku tekstowego w formacie .txt, .rtf, .html, .csv czy .pdf. Jego jedyny minus to brak polskiej wersji językowej, więc przyda się choćby podstawowa znajomość angielskiego do obsługi. Najnowsze wydanie nosi numer 2014.2.14 i można pobrać je z tej strony. Dodano w nim wsparcie dla najnowszych procesorów i chipsetów firm Intel oraz AMD, testową obsługę DDR4 oraz XMP 2.0, a także pełne wsparcie dla L4.