"PC World 11/2018" w sprzedaży. Ochrona prywatności i osprzęt dla gracza

W sprzedaży pojawił się najnowszy numer magazynu "PC World". W wydaniu listopadowym radzimy, jakich ustawień używać, by lepiej chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z oprogramowania i usług Google'a i Microsoftu. A w naszym dodatku specjalnym opisujemy wybrane modele akcesoriów niezbędnych na stanowisku każdego szanującego się gracza komputerowego.


"PC World 11/2018" w sprzedaży. Ochrona prywatności i osprzęt dla gracza

Systemy operacyjne zainstalowane na większości używanych obecnie komputerów osobistych i smartfonów to odpowiednio Windows i Android. Niestety producenci obu tych systemów dali się poznać jako firmy pazerne na informacje o swoich klientach. Radzimy, jak sprawić, by Microsoft i Google wiedziały o nas jak najmniej. W poradniku "Ochrona prywatności w Windows i Androidzie" prezentujemy wybrane sposoby na ochronę prywatności na dwóch najpopularniejszych obecnie platformach systemowych. Gwarantujemy, że już zastosowanie się do tych kilkunastu porad znacząco ograniczy ilość informacji przekazywanych twórcom obu systemów.

"PC World" 11/2018. Wyposażamy stanowisko gracza

W poprzednich wydaniach „PC Worlda” testowaliśmy i omawialiśmy kolejno konstrukcje samodzielnie składanych komputerów do gier oraz wydajnych laptopów gamingowych. Uzupełnieniem, a zarazem zwieńczeniem tych artykułów jest wielki przegląd osprzętu dla gracza – urządzeń i akcesoriów, bez których prowadzenie rozgrywki nie byłoby możliwe, a stanowisko gracza – kompletne. Przeanalizowaliśmy bieżącą ofertę rynkową producentów i wybraliśmy z niej najlepsze, najciekawsze produkty, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego fana gier.

Przegląd podzieliliśmy na osobne kategorie sprzętowe, każdą poświęconą innej grupie produktów: monitory, klawiatury, słuchawki, myszy, fotele i sprzęt audio. Aby ułatwić wam poruszanie się po ofertach sklepów, przeglądy wzbogaciliśmy materiałami poradnikowymi „Jak kupować”, w których przybliżamy najważniejsze parametry techniczne i technologie, na które należy zwracać uwagę przy wyborze.

"PC World" 11/2018. Testy

Przetestowaliśmy 10 robotów odkurzających, które wyręczą nas w domowych obowiązkach. Skupiliśmy się na popularnych modelach w cenie do 2500 zł. Podpowiadamy też, jak wybrać urządzenie najlepiej dopasowane do potrzeb. Wnioski z testu i wyniki publikujemy w artykule "Autonomiczne sprzątanie".

W teście zamienników tonerów laserowych oceniamy wydajność alternatywnych materiałów eksploatacyjnych do laserowych drukarek HP. Sprawdzamy, czy oferowane na rynku materiały eksploatacyjne są bezpieczne dla urządzeń i zapewniają należytą jakość wydruków. Podpowiadamy, jaki produkt najlepiej wybrać oraz na jakie oszczędności możemy liczyć. Tegoroczny test zamienników do drukarek laserowych objął modele zastępujące toner 17A do drukarek HP.

Karty Nvidia GeForce RTX 2080 i 2080 Ti to najmocniejsze układy graficzne do komputerów osobistych, jakie dotychczas wyprodukowano, o czym świadczą wyniki wydajności. Na te nowoczesne i bardzo wydajne konstrukcje konkurencja spod znaku AMD nie ma – i prawdopodobnie jeszcze długo nie będzie miała – żadnej odpowiedzi. W artykule "Marzenie każdego gracza" publikujemy wyniki testów tych układów.

"PC World" 11/2018. Ponadto w numerze

  • iPhone kontra reszta świata. Porównujemy parametry smartfona iPhone Xs z najbliższą, topową konkurencją ze świata Androida, w tym Samsungiem Galaxy 9.
  • Certyfikaty SSL. Po co, dla kogo, za ile. Protokół SSL stał się branżowym standardem używanym do zabezpieczania komunikacji na stronach www i w serwerach internetowych.
  • Spokojnie, to tylko awaria. Komputer zaczyna zawieszać się bez widocznej przyczyny, przestaje działać sieć? Źródła problemów należy szukać w sprzęcie.
  • Jak utworzyć pendrive ratunkowy systemu. Nieużywany pendrive warto przeznaczyć na nośnik, z którego będzie można awaryjnie uruchomić system operacyjny. Oto jak szybko, przyjemnie i bezstresowo stworzyć taki ratunkowy pendrive.
  • Android Auto – jak zacząć. Oprogramowania Android Auto można używać w praktycznie każdym aucie, i to bez ponoszenia wielkich wydatków. Wyjaśniamy, jak to zrobić.

"PC World" 11/2018 jest dostępny w formie drukowanej do nabycia w kioskach i salonach prasowych. Ponadto w internetowym sklepie IDG dostępne są zarówno wydania papierowe, jak i elektroniczne.