"PC World 12/2018" - rozrywkowe święta. Mnóstwo pomysłów na prezenty!

W sprzedaży pojawiło się wydanie 12/2018 miesięcznika "PC World". Jak zwykle w wydaniu grudniowym, najwięcej miejsca przeznaczamy na porady, co kupić w prezencie pod choinkę - mamy poradnik dla wszystkich fanów nowoczesnych technologii, którzy szukają pomysłów na świąteczny upominek - dla siebie i rodziny - nawet tak imponujących, jak telewizor! Oprócz tego, standardowa porcja testów, przeglądów i aktualności ze świata IT.


"PC World 12/2018" - rozrywkowe święta. Mnóstwo pomysłów na prezenty!

Poradnik "Technologiczna gwiazdka", zawierający pomysły na prezenty świąteczne, liczy aż 16 stron i obejmuje prawie 50 produktów najróżniejszych typów. Rekomendacje podzieliliśmy na kategorie: Gamingowa gwiazdka, Technologie dla domu oraz Gadżetowe cudeńka. Znajdziecie tu przydatne urządzenia codziennego, domowego użytku, jak i małe i duże zabawki dla mały i dużych chłopców - i dziewczyn też! Dla ułatwienia produkty w ramach każdej kategorii uporządkowaliśmy od najtańszych do najdroższych.

Uzupełnieniem świątecznego prezentownika są artykuły poradnikowe dotyczące bardzo popularnych sprzętów, często kupowanych jako prezenty, jakimi są czytniki e- booków i powerbanki. Z lektury tekstów "Wybieramy czytnik e-booków" i "Jak kupować powerbank" dowiecie się, na co zwracać uwagę przy zakupie takich urządzeń oraz poznacie najciekawsze dostępne obecnie w sprzedaży modele.

PC World 12/2018. Rozrywkowe święta

Dużo miejsca w wydaniu grudniowym poświęcamy cyfrowej rozrywce - wybranym tekstom z numeru przyświeca hasło "Rozrywkowa Gwiazdka". Jednym z nich jest test telewizorów LED. W tekście, zatytułowanym "Kupujemy telewizor LED", podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie takiego urządzenia. Dlaczego o tym piszemy? Mimo tego, że rywalizacji producentów telewizorów ton nadaje dziś starcie technologii OLED i QLED, konstrukcje LED wciąż cieszą się ogromną popularnością - szczególnie modele o przekątnej 55 cali. Przyzwoite urządzenie zapewniające obraz w rozdzielczości 4K ze wsparciem HDR można kupić już za 2 tys. zł.

W artykule "Projektor do rozrywki" sprawdzamy, który rzutnik nadaje się najlepiej jako zamiennik telewizora w domowym systemie rozrywki. Rozwój technologii stosowanych w projektorach kina domowego spowodował bowiem znaczące obniżenie cen i jednocześnie zróżnicowanie oferowanych modeli. Do kina domowego można użyć projektora o rozdzielczości Full HD, Ultra HD, a nawet wyższej. Użytkownik może zdecydować się na horrendalnie drogie modele za kilkadziesiąt czy nawet kilkaset tysięcy złotych, jak i relatywnie tanie – za kilka tysięcy złotych. Tylko jak nie pogubić się w gąszczu tych ofert, na co zwracać uwagę i jak wybrać najlepszy dla siebie model?

Wreszcie, w artykule "Święta z VoD" opisujemy i porównujemy najciekawsze usługi VoD w polskim internecie. Sytuacja na lokalnym rynku usług wideo na życzenie zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka lat temu mieliśmy prawo narzekać na znikomą ofertę i dostępność takich serwisów w Polsce. Dziś od liczby usług oferujących nam najróżniejsze produkcje może zakręcić się w głowie. Wybraliśmy najciekawsze z nich i podpowiadamy, na które warto się skusić.

PC World 12/2018. Ponadto w numerze

  • Oryginał kontra zamiennik. Nasze laboratorium porównało oryginalne tusze Canona z kilkoma modelami zamienników.
  • Jaki monitor do grafiki. Profesjonalny monitor do prac graficznych to solidne, ale kosztowne narzędzie pracy. Alternatywą jest zakup tańszego monitora biurowego i jego samodzielna kalibracja.
  • W sercu cyfrowego domu. Obsługa wielu protokołów, dedykowane aplikacje, strumieniowanie mediów – sieciowa pamięć masowa stosowana jako multimedialny hub nie ma sobie równych.
  • Jaki hosting dla bloga. Stawiasz pierwsze kroki w blogosferze? A może twój blog to już niezły biznes? W obu przypadkach potrzebujesz dobrego planu hostingowego.
  • Internauto – na czaty! Opisujemy charakterystykę najpopularniejszych komunikatorów internetowych i podpowiadamy, jak ich używać w optymalny sposób.
  • Cyfrowy niebyt. Przed pozbyciem się starego komputera czy nośnika danych należy zadbać o to, aby zapisane tam dane zostały w należyty sposób trwale skasowane.
  • Okiełznaj pocztę, czyli Gmail pod kontrolą. Czynności związane z komunikacją i zarządzaniem dokumentami można wykonać za pośrednictwem ściśle ze sobą zintegrowanych usług Google’a – poczty Gmail i dysku Drive.

PC World 12/2018. Wirtualne DVD

Hitem programowym Wirtualnej Płyty dołączonej do wydania 12/2018 "PC Worlda" jest aplikacja Advanced SystemCare 12 Pro w specjalnie przygotowanej przez producenta, wydłużonej wersji testowej. Czytelnicy pisma mogą skorzystać z tego narzędzia aż przez pół roku.

"PC World 12/2018" - rozrywkowe święta. Mnóstwo pomysłów na prezenty!

IObit Advanced SystemCare 12 Pro

IObit Advanced SystemCare 12 Pro to program do optymalizacji systemu operacyjnego. Jego funkcje to m.in. usuwanie uszkodzonych i zbędnych plików oraz prywatnych informacji (jak historia odwiedzonych stron internetowych) itp. Funkcja Performance Monitor śledzi na bieżąco wykorzystanie pamięci RAM, procesora oraz miejsca na dysku, regulując procesy tak, aby użytkownicy cieszyli się płynnym działaniem Windows. Program zapewnia ochronę przed programami szpiegującymi w czasie rzeczywistym, zapobiega próbom modyfikacji ustawień DNS przez złośliwe oprogramowanie, potrafi blokować reklamy w przeglądarce oraz może automatycznie usuwać ślady aktywność użytkownika przy jej zamykaniu. W najnowszej wersji programu wprowadzona została nowa funkcja – Privacy Shield – która ma za zadanie ochronić prywatne informacje dotyczące użytkownika, w tym historię odwiedzanych stron, adresy e-mailowe, dane logowania do usług chmurowych (Dropbox, OneDrive itp.). W skład tarczy wchodzi moduł Browser Anti-Tracking, mający za zadanie blokowanie śledzenia użytkownika w trakcie przeglądania stron internetowych.

PC World 12/2018. Gdzie kupić

"PC World" 12/2018 jest dostępny do nabycia w formie drukowanej w wybranych salonach prasowych. Magazyn w formie papierowej i elektronicznej (PDF) można też nabyć za pośrednictwem sklepu internetowego wydawnictwa IDG.