"PC World 2/2018" już dostępny. Upgrade laptopa, ochrona ekranu smartfona, trendy 2018

W sprzedaży jest już najnowszy numer miesięcznika "PC World". W wydaniu nr 2/2018 oceniamy opłacalność wymiany podzespołów w używanym komputerze przenośnym, porównujemy rozwiązania do zabezpieczania wyświetlaczy urządzeń mobilnych przed uszkodzeniami mechanicznymi, przyglądamy się również trendom technologicznym na 2018 r.

Kiedy notebook zaczyna niedomagać, nie masz wielkiego pola do manewru. Najczęściej zapada wówczas decyzja o zakupie nowej, wydajniejszej maszyny, a odświeżanie specyfikacji jest uważane za zbyt czasochłonne. Czy na pewno? Sprawdziliśmy, czy upgrade laptopa jest grą wartą świeczki. W artykule "Upgrade! Czy warto doinwestować laptopa?" prezentujemy rezultaty naszych testów i podpowiadamy, jak samodzielnie dokonać rozsądnych modyfikacji.

Porysowany wyświetlacz może obniżyć wartość sprzętu o kilkadziesiąt procent. Jeśli ekran się zbił, sytuacja wymaga natychmiastowego poniesienia kosztów naprawy. W tekście "Pajączek na ekranie - powstrzymajmy tę plagę!" podpowiadamy, jak ochronić się przed niechcianymi wydatkami.

W tym roku czekają na nas zaskakujące innowacje, niezwykle istotne premiery oraz odczuwalne wahania cen. Dlatego też sporo miejsca w lutowym numerze poświęcamy zapowiedziom i trendom technologicznym na 2018 r. W artykule "Technologiczny Nostradamus – trendy na 2018 rok" piszemy o tym, co nas może zaskoczyć, jakie urządzenia trafią na rynek oraz o ile uszczuplą nasz portfel. Z kolei w materiale "Zagrożenia sieciowe. Co nam grozi w 2018 roku" przedstawiamy najważniejsze trendy, które będą kształtowały obszar bezpieczeństwa IT.

W tym wydaniu zamieszczamy również dodatek specjalny "Strefa biznesu", skierowany do małych i średnich firm. Na zawartość suplementu składa się m.in.: test kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych do biura, raport o stanie domeny .pl oraz wybór najlepszych aplikacji do księgowości elektronicznej.

PC World 2/2018 - ponadto w numerze

  • Consumer Electronics Show 2018. Las Vegas, całoroczna światowa stolica hazardu, na kilka dni w roku staje się też stolicą technologii. Oto wybrane, ciekawe premiery tegorocznej imprezy.
  • Kto zdetronizuje Chrome’a. Blisko 60% udziału w rynku stawia Google w pozycji niekwestionowanego lidera w kategorii przeglądarek internetowych. Ale konkurencja ma silne argumenty.
  • Procesory do zadań specjalnych. Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez procesorów. Nie wszędzie jednak stosowanie znanych ze świata pecetów układów jest możliwe lub opłacalne. Wówczas do akcji wkraczają jednostki specjalne.
  • Audyt Androida. Zastosuj nasze porady, by spać spokojnie i nie obawiać się o bezpieczeństwo systemu, urządzenia i przechowywanych w nim danych.

"PC World 2/2018" można zamawiać w formie drukowanej lub elektronicznej za pośrednictwem Kiosku IDG.