"PC World 3/2018" w sprzedaży. E-sport, bezpieczeństwo i mnóstwo porad do Windows 10

„E-sport” to hasło, które od kilku lat jest jednym z najgorętszych tematów wśród graczy na całym świecie. Zjawisko jeszcze dekadę temu było niszowe, a dziś gości na największych arenach świata, również tych sportowych. Jest też tematem numeru w wydaniu marcowym "PC Worlda" (od dziś w sprzedaży kioskowej).

E-sportowi poświęcamy w tym wydaniu sporo miejsca. Oprócz analizy polskiego rynku profesjonalnych zmagań e-sportowych zamieszczamy również test nowych modeli monitorów gamingowych oraz opisujemy najwydajniejsze komputery do gier. Zakup maszyny do gier marzeń może wydawać się nieskomplikowanym zadaniem, ale w istocie trudno wybrać komputer o optymalnym stosunku wydajności do posiadanego budżetu. Prezentujemy najciekawsze konstrukcje na rynku. Zawartość dodatku uzupełnia przegląd akcesoriów dla gracza, zawierający zestawienie najciekawszego osprzętu przydatnego w rozgrywce, w tym w strumieniowaniu gier online (klawiatury, myszy, podkładki, fotele, grabbery) dla graczy. Na przykładach omawiamy zastosowania i faktyczną przydatność nowinek sprzętowych.

"PC World 3/2018" w sprzedaży. E-sport, bezpieczeństwo i mnóstwo porad do Windows 10

W wydaniu 3/2018 "PC Worlda" dużo miejsca przeznaczamy także na porady i sztuczki optymalizacyjne w Windows. W artykule "Windows 10 bez rozrusznika" poruszamy problem wolnego startu systemu. Jak wiadomo, świeża instancja Windows uruchamia się błyskawicznie, ale z biegiem czasu tempo uruchamiania OS-a się wydłuża. Wskazujemy, jak znaleźć typowe spowalniacze rozruchu systemu? Z kolei w tekście "Windows. Triki, które musisz znać" wymieniamy modyfikacje, których wprowadzenie uczyni system bardziej użytecznym i praktycznym.

Polecamy także artykuł "Honeypot. Pułapka na hakerów". Opisujemy w nim, jak skonfigurować honeypot, czyli pułapkę, która przyciąga cyberwłamywaczy w celu poznania źródeł ataków oraz sposobu ich przeprowadzenia. Taką pułapkę można utworzyć nawet na domowym komputerze.

PC World 3/2018. Ponadto w numerze

  • Jaki komputer do firmy. Jaki komputer dobrać dla pracowników małego przedsiębiorstwa w zależności od ich stanowiska i charakteru pracy? Komu desktop, komu mobilną stację roboczą, a komu tablet.
  • Twierdza „Centrum danych”. Dostawcy hostingu stosują wyrafinowane środki, aby dane klientów były dostępne i odpowiednio chronione, a świadczone usługi stale dostępne.
  • Władcy haseł. Nawet dla wyćwiczonego umysłu zapamiętanie wielu złożonych haseł może okazać się karkołomnym zadaniem. Z pomocą przychodzą aplikacje do przechowywania haseł.
  • Dysk Google. Rozszerzenia, które dodadzą mu skrzydeł. Możliwości Dysku Google udaje się dodatkowo zwiększyć. Świetnie nadają się do tego wyspecjalizowane rozszerzenia do przeglądarki Google Chrome.
  • Bezpieczna i szybka aktualizacja BIOS-u w 7 krokach. Jeżeli wymieniasz w komputerze procesor, pamięć czy inne komponenty, brak aktualizacji BIOS-u może sprawić, że nowe podzespoły nie będą działać lub będą działać nieprawidłowo.
  • Czyszczenie smartfona przed sprzedażą. Smartfon zawiera dużo informacji o użytkowniku, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Warto znać podstawowe zasady bezpiecznego usuwania danych z systemu Android.
  • NAS vs. domowy serwer. Do zarządzania domową bazą plików może posłużyć serwer NAS lub serwer domowy zbudowany na bazie desktopa. Pytanie, które z rozwiązań jest lepsze.

PC World 3/2018 jest dostępny do nabycia również za pośrednictwem Kiosku IDG.