PC World 5/2017 wchodzi do sprzedaży. Nowe logo, wraca DVD!

Do sprzedaży wchodzi właśnie najnowszy numer miesięcznika "PC World", 5/2017. Począwszy od tego wydania wprowadzamy w magazynie szereg zmian, jedne widoczne już na pierwszy rzut oka, inne - kosmetyczne.


Współczesny rynek wydawniczy jest wymagający. Spadające czytelnictwo prasy drukowanej oraz przeniesienie akcentów w wydatkach reklamowych do internetu sprawiają, że niektórzy wydawcy, zbyt długo balansując na krawędzi rentowności, uśmiercają swoje tytuły, nawet te z długoletnią tradycją i gronem oddanych czytelników. Branża prasy IT nie jest pod tym względem wyjątkiem. I tu, aby przetrwać, trzeba na bieżąco reagować na sygnały rynkowe oraz odświeżać formułę. Dlatego w „PC Worldzie” przyszedł czas na zmiany.

PC World 5/2017 - odświeżone logo

Przede wszystkim – i ta zmiana jest najbardziej widoczna, bo rzuca się w oczy już w momencie wzięcia pisma do ręki – zmodernizowaliśmy logotyp „PC Worlda”, odchodząc od klasycznej, biało-czerwonej winiety. Czcionka nowego logo jest nie tylko lżejsza i bardziej nowoczesna, ale daje nam również znacznie szersze możliwości w projektowaniu okładek. Tym samym kończymy fazę tzw. rebrandingu magazynu zapoczątkowanego w ubiegłym roku.

Zobacz również:

  • Nowa szczepionka na COVID-19 od AstraZeneca – skutki uboczne i działanie [Aktualizacja 27.07.2021r.]
  • Apple przegrało! Nowy Mac Pro nadal z procesorem Intela!
PC World 5/2017 wchodzi do sprzedaży. Nowe logo, wraca DVD!

PC World 5/2017 - okładka pisma

PC World 5/2017 - płyta DVD z magazynem

Aby podkreślić, że w historii miesięcznika „PC World” otwieramy nowy rozdział, do bieżącego numeru dołączamy DVD. Umieściliśmy na nim Niezbędnik użytkownika Windows – kilkadziesiąt aplikacji przydatnych w każdej sytuacji, podzielonych na przejrzyste kategorie. Fizyczny krążek z oprogramowaniem to zarazem ukłon w stronę naszych Prenumeratorów i stałych Czytelników, którzy cenią tę formę dystrybucji oprogramowania. Mogę też zdradzić, że to pierwsza z serii płyt, jakie planujemy w tym roku dołączyć do kolejnych wydań „PC Worlda”.

PC World 5/2017 wchodzi do sprzedaży. Nowe logo, wraca DVD!

PC World 5/2017 - hity DVD

PC World 5/2017 - nowe działy

Zmiany zachodzą również w treści magazynu. Znajduje to odzwierciedlenie m.in. w nowych sekcjach tematycznych. Na łamach pisma na stałe zagoszczą takie działy, jak: „Trendy”, „Cudze chwalicie”, „Gadżet miesiąca” i „Kupić, nie kupić”.

W „Trendach” chcemy przedstawiać nowe zjawiska i idee w świecie nowoczesnych technologii, zyskujące właśnie na znaczeniu lub mogące je uzyskać w nieodległej perspektywie czasowej. Badamy kontekst rynkowy – oceniamy, co leży u podstaw rosnącej popularności danego zjawiska, z uwzględnieniem potrzeb klientów indywidualnych i opinii przedstawicieli świata biznesu.

„Gadżet miesiąca” to, zgodnie z nazwą, materiał poświęcony jednemu, konkretnemu urządzeniu, które wyróżnia się spośród licznych nowości sprzętowych trafiających co miesiąc do sprzedaży. Będziemy wybierać sprzęty najciekawsze, najbardziej innowacyjne, niosące nową wartość dla nabywcy.

W odróżnieniu od działu „Gadżet miesiąca” poświęconego wyłącznie hardware’owi w części „Kupić, nie kupić” będziemy zajmować się zarówno sprzętem, jak i usługami internetowymi oraz oprogramowaniem. Przeanalizujemy nowości w ofertach producentów i dostawców pod kątem ich przydatności dla użytkowników indywidualnych i korporacyjnych, jakości zmian, a także opłacalności inwestycji. Doradzimy, jakie produkty czy usługi warto nabyć – ale i ostrzeżemy przed produktami, które uznamy za niepełnowartościowe.

„Cudze chwalicie” to dział poświęcony młodym i / lub niewielkim polskim firmom technologicznym, którym udało się zagospodarować niszę rynkową lub zaprezentować ciekawy pomysł na produkt i usługę. W sekcji opisujemy zarówno start-upy znajdujące się na etapie szukania inwestora, jak i spółki bardziej okrzepłe na rynku, które oferują już swoje rozwiązania komercyjnie.

PC World 5/2017 - odświeżona szata graficzna

Nowy „PC World” od strony wizualnej to przede wszystkim inna, bardziej przyjazna dla oka czcionka, którą łamiemy teksty. Ponadto, wychodząc z założenia, że jeden obraz wyraża więcej niż tysiąc słów, wzmacniamy wizualną prezentację najważniejszych danych, kluczowych statystyk i liczb wymienianych w artykułach.

PC World 5/2017 - więcej informacji z polskiego rynku

Nowy „PC World” to także więcej informacji z polskiego rynku oraz więcej opinii. W tekstach będziemy mocniej niż dotychczas kłaść nacisk na autorskie refleksje na temat opisywanego zjawiska. „PC World” nadal będzie opisywał technologiczną rzeczywistość, ale oprócz tego będzie ją jeszcze komentował. Jedno się nie zmieni: dobór tematów nadal będzie determinowany przez takie czynniki jak ważność (w tym również w kontekście społecznym) i aktualność.

Zgodnie z tym założeniem zmieniamy nieco formułę działu „Aktualności”. Nadal chcemy przeznaczać te łamy na tzw. newsy, czyli najnowsze doniesienia ze świata IT, ale jednocześnie będziemy opisywać je szerzej i w bardziej pogłębiony sposób. Na stałe wprowadzamy również dział „Technologie”, w którym znajdą się teksty wymykające się jednoznacznej, typowej klasyfikacji (sprzęt, internet, oprogramowanie).

PC World 5/2017 - jak Wam się podoba?

Wasze opinie są dla nas ważne. Co sądzicie o odświeżonym „PC Worldzie”, o tekstach, okładce i szacie graficznej? Czekamy na wszystkie – również krytyczne, a jakże! – uwagi i komentarze. W końcu to Wam, drodzy Czytelnicy, to pismo ma się podobać najbardziej.