"PC World" 5/2018 w sprzedaży. Nauka programowania, test bezpieczeństwa PC, laptopy dla profesjonalistów

Jest już dostępny najnowszy numer magazynu "PC World". W wydaniu m.in obszerne porównanie szkół i kursów programowania, przegląd sprzętu do profesjonalnych zastosowań (drukarki laserowe, laptopy wzmocnione) oraz poradniki, w tym jak usunąć konto na Facebooku i jak przeprowadzić test bezpieczeństwa komputera.

Branża IT się rozwija, wynagrodzenia rosną, a rynek jak gąbka wchłania nowych, utalentowanych pracowników, jednak uczelnie wyższe nie są w stanie zaspokoić popytu na programistów. Tę rolę częściowo przejmują tzw. bootcampy programistyczne. W artykule "Od zera do webdevelopera", będącym tematem numeru w wydaniu 5/2018 "PC Worlda", po raz kolejny sprawdzamy ofertę takich firm. Porównujemy zakres szkoleń, warunki uczestnictwa, opisujemy formę kursów i ich koszt. Do tekstu dołączona jest szczegółowa tabela porównawcza firm uczących programowania, z podziałem na typowe szkoły programowania, bootcampy programistyczne i kursy online.

Sporo miejsca w wydaniu majowym poświęcamy również komputerom do profesjonalnych, specjalistycznych zastosowań. Pecety o wzmocnionej konstrukcji czy przemysłowe w większości wypadków to niemal takie same komputery jak te domowe, tyle że... nieco inne. W tekście "Komputery przemysłowe" wskazujemy podstawowe różnice. Z kolei w artykule "Laptopy do zadań specjalnych" sprawdzamy możliwości wybranych modeli laptopów biznesowo-przemysłowych. Weryfikujemy wyposażenie kilku urządzeń z różnych kategorii cenowych.

"PC World" 5/2018 w sprzedaży. Nauka programowania, test bezpieczeństwa PC, laptopy dla profesjonalistów

"PC World" 5/2018 - okładka wydania.

Kolejnym testem publikowanym na łamach majowego "PC Worlda" jest porównanie drukarek laserowych. Wnioski z testu, w tym ocenę wydajności, kosztów eksploatacji i opłacalności zakupu takich urządzeń zawarliśmy w tekście "Laser dla pracujących w domu".

Hakerzy atakują znane luki, aby przejąć kontrolę nad komputerem. Aby sprawdzić, czy komputer jest bezpieczny, przeprowadź kompleksową analizę stanu zabezpieczeń swojego systemu i wyeliminuj napotkane podatności. Test bezpieczeństwa komputera można zacząć od sprawdzenia, czy działający w nim procesor jest podatny na ataki Meltdown i Spectre, czyli podatności umożliwiające – w określonych warunkach – uzyskanie przez napastnika dostępu do danych. Kolejne etapy procedury weryfikacyjnej wyszczególniamy w artykule "Test bezpieczeństwa peceta".

W dziale "Technologie" zajęliśmy się tym razem... motoryzacją. W artykule "Auta pod napięciem" przybliżamy najważniejsze informacje o technologiach pojazdów na prąd. W końcu technologie napędów elektrycznych skłaniają dziś koncerny do intensywnych inwestycji i badań. Natomiast w materiale "Carsharing, czyli auta na czas" opisujemy usługi pozwalające mieszkańcom aglomeracji na podróżowanie bez posiadania własnego pojazdu. Podpowiadamy, jak działa carsharing i jakie korzyści przynosi.

PC World 5/2018. Ponadto w numerze

  • Jaki wybrać program do edycji wideo. Wakacje za pasem. Jak zwykle przywieziemy z nich mnóstwo zdjęć i multimediów. Jak zmontować z nich sensowny film?
  • Pierwszy filar RODO. Podstawowym działaniem w kierunku spełnienia wymagań RODO wydaje się szyfrowanie dysków w komputerach pracowników oraz innych używanych przez nich nośnikach danych.
  • Co trzeba wiedzieć o USB-C. Najnowszy rozdział w 20-letniej historii standardu USB to złącze USB typu C, które niesie ze sobą wiele istotnych innowacji i ulepszeń.
  • Prywatna chmura obliczeniowa. Wszystkie niezbędne elementy firmowej infrastruktury danych: wirtualne serwery, pamięć masową i osprzęt sieciowy, można dziś wynająć w ramach prywatnej chmury obliczeniowej.
  • Jak dobrać dysk zewnętrzny. Wystarczy około 200 zł i można kupić 1-terabajtowy dysk zewnętrzny HDD, który podłączymy do laptopa i zyskamy miejsce na wiele plików i dokumentów. Jakie parametry brać pod uwagę?
  • Co wie o tobie Facebook. Jeżeli i ty nabrałeś obaw o los swoich danych umieszczanych na Facebooku, możesz poczuć ochotę do usunięcia, a przynajmniej dezaktywacji konta na Facebooku. Oto, jak to zrobić.

"PC World 5/2018" jest dostępny w wersji papierowej w salonach prasowych. Wydanie drukowane i elektroniczne (plik PDF) jest też możliwe do nabycia w kiosku IDG.