"PC World" 6/2018 w sprzedaży. Dodatek "Mistrzostwa świata z technologią" i mnóstwo testów

Najnowsze, czerwcowe, wydanie magazynu "PC World" właśnie trafiło do sprzedaży. Sporo miejsca poświęcamy piłkarskim mistrzostwom świata 2018 w Rosji, a raczej technologii, która umożliwi komfortowe oglądanie meczów. Dużo miejsca w numerze zajmują też obszerne testy. W naszym redakcyjnym laboratorium zebraliśmy, oprócz telewizorów OLED/QLED i projektorów, także zamienniki tuszów do drukarek atramentowych i akumulatorki AAA.


W naszym dodatku specjalnym "Mistrzostwa z technologią" opisujemy najciekawszy sprzęt, za pomocą którego użytkownicy-kibice będą mogli komfortowo oglądać mecze piłkarskiej reprezentacji Polski. Dodatek to trzy obszerne artykuły. W pierwszym, pt. "Mistrzowski telewizor" publikujemy wnioski z testu wybranych modeli telewizorów 65 cali wykonanych w technologiach OLED i QLED. Czerwcowy mundial to doskonała okazja do wymiany telewizora, a producenci i sklepy z elektroniką z pewnością będą kusić klientów nowymi ofertami i promocjami.

Marzeniem wielu kibiców jest jednak oglądanie piłki nożnej na ekranie o przekątnej znacznie większej niż kilkadziesiąt cali. Można je zrealizować, zaopatrując się w projektor. Znajdzie się model na każdą kieszeń. W artykule "Projektor na mundial" opisujemy wybrane modele takich urządzeń, przodujące w swoich segmentach rynkowych. Ponadto w naszym dodatku porównujemy pakiety „telewizja + internet”. Nasz przegląd pomoże w wyborze najlepszej oferty usług telewizji w pakiecie z dostępem do internetu, który to wybór - z uwagi na mnogość ofert i planów abonamentowych - nie jest taki prosty.

"PC World" 6/2018 w sprzedaży. Dodatek "Mistrzostwa świata z technologią" i mnóstwo testów

PC World 6/2018. Pozostałe testy

Po raz pierwszy w naszym laboratorium testowym sprawdziliśmy możliwości akumulatorków typu AAA, czyli tzw. „cienkich paluszków”. Chociaż wydaje się, że nie dorównują popularnością większym odpowiednikom, nie brakuje urządzeń, w których sprawdzają się lepiej. Są to przede wszystkim produkty, gdzie istotne są małe wymiary i gabaryty: piloty zdalnego sterowania, termometry, latarki i zabawki. W materiale Moc w małym „paluszku” publikujemy wyniki testu 15 różnych ogniw.

Z kolei test zamienników do drukarek atramentowych to coś, czym zajmujemy się na łamach "PC Worlda" regularnie. Tym razem ponownie wzięliśmy "na warsztat" popularne zamienniki oryginalnych tuszów HP i Canon.

Oprócz tego w wydaniu znajdziecie test najnowszego procesora AMD Ryzen 2. generacji oraz test wydajnego laptopa do gier MSI GE73 Raider RGB 8RF.

PC World 6/2018. Ponadto w numerze

  • Chmura domowa dla każdego. Bezpieczeństwo i poufność danych zapewni prywatna chmura domowa na bazie serwera NAS.
  • Jak podkręcić kartę graficzną. Podkręcanie podzespołów takich jak karta graficzna nie jest już rozrywką dla utalentowanych – i zdeterminowanych – wybrańców. Trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach.
  • iPad 2018. Tegoroczny iPad nie jest tak mocny sprzętowo, jak mógłby być, co korzystnie wpłynęło na jego cenę.
  • Poczta klasy biznes. Wskazujemy najważniejsze funkcje poczty biznesowej i porównujemy dostępne oferty takich usług.
  • Gdy nie działa Windows Update... Radzimy, jak przywrócić prawidłowe funkcjonowanie modułu aktualizacji systemu Microsoftu.
  • Składanie desktopa – pomoce naukowe. Podpowiadamy, jak poradzić sobie z projektowaniem własnej konfiguracji komputerowej, by uzyskać satysfakcjonujący rezultat końcowy.