"PC World" 8/2018 w sprzedaży. Najlepsze gadżety na wakacje

"PC World 8/2018" to przede wszystkim wielki przegląd sprzętu elektronicznego niezbędnego na każdym wyjeździe. W numerze zamieszczamy ponadto szczegółowe wyniki testów drukarek z systemem stałego zasilania atramentem i zasilaczy awaryjnych, przegląd robotów koszących oraz przegląd technologii stosowanych w inteligentnych urządzeniach domowych.


"PC World" 8/2018 w sprzedaży. Najlepsze gadżety na wakacje

"PC World" 8/2018. Testy i przeglądy

Gadżety na lato. Prezentujemy ciekawe urządzenia przydatne w trakcie każdego wakacyjnego wyjazdu. W zestawieniu uwzględniliśmy dyski zewnętrzne, kamery sportowe i samochodowe, smartfony, słuchawki i powerbanki.

Niech moc będzie z tobą. Większe zapotrzebowanie na energię elektryczną w okresie letnim może prowadzić do problemów ze stabilnością i jakością zasilania. Dlatego warto zastanowić się nad inwestycją w zasilacz UPS. Zbadaliśmy możliwości 11 urządzeń topologii line-interactive, spełniających takie kryteria jak moc czynna do 850 W i moc pozorna do 1000 VA. Tabelę testową podzieliśmy dodatkowo na dwie kategorie: zasilacze UPS do obsługi stacji roboczych i serwerów oraz do obsługi pojedynczych stacji roboczych. W naszym laboratorium testowym znalazły się urządzenia takich firm jak: APC, CyberPower, Eaton, Ever, ETA, GT, Orvaldi i Qoltec. Zobacz, które z nich wygrały i otrzymały rekomendację redakcji.

Drukowanie niskim kosztem. System stałego zasilania atramentem to technologia druku, która pod względem kosztów przebija nawet profesjonalne urządzenia laserowe. Dołóżmy do tego bogatą funkcjonalność i mamy przepis na drukarkę idealną. Przetestowaliśmy pięć modeli drukarek wielofunkcyjnych z takim systemem - do laboratorium trafiły urządzenia firm Brother, Canon i Epson. Podstawą weryfikacji były testy jakościowe, w tym jakość grafik (na standardowym papierze A4 oraz na papierze fotograficznym) oraz wydajnościowe, w tym czas wydruku czarno-białego dokumentu PDF o pokryciu 5% oraz czas wydruku 10 dokumentów. Na podstawie oceny poszczególnych wydruków wyliczyliśmy średnią ocena jakości - prezentujemy ją w tabeli.

Najlepsze roboty koszące. Robot koszący może być wybawieniem dla posiadacza trawników. Autonomiczna kosiarka zwalnia z czasochłonnych obowiązków i pozwala cieszyć się perfekcyjnie przyciętą murawą. Stopień skomplikowania sprzętu sprawia, że wybór idealnego modelu nie należy do prostych zadań. Pomoże w tym nasz przegląd.

"PC World" 8/2018. Ponadto w numerze:

  • Technologiczna wojna Ameryki z Chinami. Administracja prezydenta Trumpa może odciąć chińskie firmy od amerykańskich technologii, na których bazuje np. większość współczesnych standardów komunikacyjnych.
  • Brave, czyli bezpieczne surfowanie. Brave to przeglądarka internetowa ze zintegrowaną technologią „prywatnego” surfowania za pośrednictwem sieci Tor.
  • Bezpieczny smartfon na wakacjach. Podpowiadamy, jak należycie zabezpieczyć urządzenia mobilne. Pomagamy uchronić się przed przykrymi niespodziankami, kosztownymi naprawami i frustrującymi utratami danych.
  • Otwórz lodówkę, a tam sztuczna inteligencja. Nowoczesny dom kojarzy się na ogół z inteligentnym środowiskiem współpracujących ze sobą urządzeń. Nieodłącznym aspektem smart home stają się sprzęty gospodarstwa domowego.
  • Mainstream vs. high-end. Jaki procesor wybrać. Jednostki AMD i Intela z obu segmentów różnią się nie tylko możliwościami obliczeniowymi, ale również podstawką, czy też obsługą pamięci RAM.
  • Hosting z gwarancją. Tam, gdzie klasyczny hosting współdzielony nie wystarcza, do gry wchodzą pozostałe usługi hostingowe: wirtualne serwery prywatne, serwery dedykowane i usługi chmury IaaS.
  • Aplikacje na wakacje. Przedstawiamy subiektywny i zarazem mocno selektywny wybór aplikacji do Androida, które ułatwią podróże po Polsce i świecie.

"PC World 8/2018" jest dostępny do nabycia w formie drukowanej w kioskach i salonach prasowych oraz w formie drukowanej i elektronicznej w internetowym sklepie wydawnictwa IDG.