PC World 9/2018 w sprzedaży. Komputery dla gracza i Windows vs. Linux

Do sprzedaży trafił najnowszy numer magazynu "PC World". W numerze 9/2018 doradzamy, jak samodzielnie złożyć wydajny komputer do gier na platformie AMD i Intel w różnych przedziałach cenowych. Poruszamy też temat rywalizacji między systemami operacyjnymi: Windows vs. Linux - który system lepiej wpływa na wydajność komputera osobistego.

Tematem numeru wydania 9/2018 "PC Worlda" jest poradnik o składaniu komputera dla gracza. Kompletowanie idealnego zestawu to satysfakcjonujący proces. Prawdziwe wyzwanie stanowi złożenie możliwie najlepszej maszyny w ramach określonego budżetu. Podpowiadamy, jak złożyć optymalny komputer do gier. Przedstawiamy nasze typy opłacalnych maszyn w trzech kategoriach cenowych. Testujemy ich możliwości i porównujemy wydajność. Tłumaczymy, na jakie elementy zwracać uwagę – ze szczególnym uwzględnieniem aktualnej sytuacji rynkowej.

W artykule "Linux vs. Windows. Pojedynek na wydajność" próbujemy odpowiedzieć na pytanie, który system operacyjny jest najlepszy z punktu widzenia wydajności komputera. Każdą odpowiedź na tak postawione pytanie należałoby jednak zacząć od zwrotu: „to zależy”. Wszak dobór oprogramowania jest kwestią wielu czynników – upodobań, środowiska i zbioru wykonywanych zadań. Tekstowi towarzyszą wyniki testów wydajnościowych obu platform.

PC World 9/2018 w sprzedaży. Komputery dla gracza i Windows vs. Linux

We wrześniowym "PC Worldzie" zamieszczamy również dodatek specjalny "Bezpieczne dziecko", poświęcony - jak wskazuje nazwa - ochronie najmłodszych. Dodatek składa się z dwóch części: w pierwszej publikujemy wyniki testu lokalizatorów GPS, czyli urządzeń służących do śledzenia pozycji posiadacza. Druga część dodatku to przegląd oprogramowania do kontroli rodzicielskiej, dzięki któremu rodzice mogą nadzorować treści online, z jakich korzystają dzieci.

Jedną z takich aplikacji, Kaspersky Safe Kids Premium, udostępniamy na Wirtualnym DVD dołączonym do wydania 9/2018. Producent dla czytelników PC Worlda przygotował wersję specjalną aplikacji. To wieloplatformowe narzędzie oferuje takie funkcje jak zarządzanie internetową aktywnością dziecka, monitorowanie aktywności na portalach społecznościowych, śledzenie połączeń telefonicznych i SMS-ów na urządzeniach z Androidem, monitorowanie lokalizacji dziecka, jak również wysyłanie alertów i powiadomień w czasie rzeczywistym na urządzenie mobilne administratora aplikacji, jeśli zostaną wykryte podejrzane czynności. Szczegóły na str. 94 wrześniowego "PC Worlda".

PC World 9/2018. Ponadto w numerze

  • Centrum domowej rozrywki. Jak przekształcić dowolną sieciową pamięć masową w profesjonalne narzędzie Media Center.
  • Lokalizator GPS dla dziecka. Opieka nad dzieckiem staje się dużo łatwiejsza dzięki elektronicznym asystentom. Przetestowaliśmy sześć popularnych lokalizatorów GPS.
  • Kontrola rodzicielska w Androidzie. Prezentujemy kilka ciekawych aplikacji mobilnych, które pomogą rodzicom sprawować kontrolę nad działaniami ich pociech.
  • Recenzja smartfona Xiaomi Mi A2. W sierpniu do sprzedaży w Polsce trafił najnowszy telefon Xiaomi z niższej półki cenowej – Mi A2. Sprawdziliśmy czy warto go kupić.
  • Kopia na wszelki wypadek. Dobre oprogramowanie do backupu danych pozwala wyjść bez szwanku z sytuacji kryzysowej i odzyskać stracone pliki.
  • Najlepsze nawigacje do Androida. Każdy posiadacz smartfonu lub tabletu ma w nim nawigację. Oto nasz przegląd najlepszych aplikacji.
  • Automatyka sterująca komfortem. Jak systemy inteligentnego dbają o dobre samopoczucie i bezpieczeństwo mieszkańców.
  • Jak nagrywać wideo z gier i pulpit. Radzimy, jak wykorzystać sterowniki do kart graficznych AMD i Nvidii, aby zarejestrować wideo z zawartością ekranu.

"PC World" 9/2018 jest dostępny w formie drukowanej i elektronicznej, w salonach prasowych oraz za pośrednictwem e-sklepu wydawnictwa IDG (idg.pl/kiosk).