PC World na krańcu świata - kibicuj wyprawie, zgarnij nagrody

PC World został patronem medialnym DXpedycji 3B6SP. Grupa entuzjastów krótkofalarstwa udaje się na archipelag Agalega aby nawiązać stamtąd jak największą liczbę połączeń radiowych. Zapraszamy na witrynę poświęconą wyprawie.

GoDX to grupa polskich miłośników krótkofalarstwa. Ich celem jest organizacja wyprawy (tzw. DXpedycji) z Polski na północną wyspę archipelagu Agalega i nawiązanie stamtąd maksymalnej liczby połączeń.

Archipelag Agalega jest położony 1120 km na północ od Mauritiusa (i należy do Republiki Mauritiusa). Obie wchodzące w jego skład wyspy mają łączną powierzchnię 70 km2, głównym produktem eksportowym jest orzech kokosowy. Wyspy Agalega znane są także z powodu wyjątkowego święta - Dnia Gecko, niewielkich jaszczurek żyjących a tamtych okolicach.

Uczestnicy wyprawy w drodze na lotnisko. Przepraszamy za nienajlepszą jakość zdjęcia - wykonane zostało przez przypadkową osobę.

Uczestnicy wyprawy w drodze na lotnisko. Przepraszamy za nienajlepszą jakość zdjęcia - wykonane zostało przez przypadkową osobę.

Wyprawa rozpoczęła się 28 maja 2007 roku, po dotarciu na Mauritius grupa zamierza wynająć łódź i przedostać się na północną wyspę Agalega (choć istnieje tam lotnisko, przez większość czasu jest zamknięte dla ruchu prywatnego). W czasie 12-dniowego pobytu na wyspie zamierzamy nawiązać około 40 tysięcy połączeń

PC World izostał patronem medialnym wyprawy. O wszelkich nowościach dotycząych DXpedycji będziemy informować na bieżąco na specjalnej witrynie poświęconej wyprawie.

Korzystając z okazji ogłaszamy również konkurs wiedzy na temat krótkofalarstwa. Do wygrania - ufundowane przez firmę Maxcom zestawy krótkofalówek.

Grupie GoDX życzymy powodzenia w wyprawie a wam - w konkursie.


Zobacz również