PC czy PS5? Wiemy, co najchętniej wybierają twórcy gier

Jaką platformę do gier najczęściej wybierają ich twórcy? Sprawdźcie.

PlayStation 5 cieszy się niesłabnącą popularnością wśród graczy. Popyt na konsolę nowej generacji od Sony jest tak duży, że producent nie nadąża z jej produkcją. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Xbox Series X, który choć nieco w cieniu PS5, to już może pochwalić się rekordowymi wynikami sprzedaży. Mogłoby się zatem wydawać, że konsolowe granie nigdy nie miało się lepiej. Tymczasem okazuje się, że nie wszyscy tak mocno cenią sobie rozrywkę z padem w ręku.

Według ankiety przeprowadzonej przez GDC (Game Developers Conference) to nie konsole nowej generacji, a PC-ty okazały się najpopularniejsza platformą wśród twórców gier wideo.

W ankiecie zebrano dane od ponad 3000 deweloperów z całego świata i okazało się, że na czele głosujących znalazły się PC-ty z 58% głosów. Warto jednak podkreślić, że tuż za liderem uplasowało się PS5 z 44% głosów. Ostatnie miejsce na podium zdobyło Nintendo Switch, uzyskując 38%.

Konsole Xbox Series X i S od Microsoftu są najlepszym sprzętem do grania według 30% deweloperów. Dużym zainteresowaniem cieszy się również technologia VR, na którą oddano 27% głosów. Co nie powinno być dużym zaskoczeniem, konsole minionej już generacji - PS4 i Xbox nie wypadły zbyt dobrze w ankiecie, starsza maszyna Sony zdobyła 12%, a last-genowa konsola Microsoftu - 13% głosów.

Na samym dole stawki znalazły się Google Stadia i PlayStation Now z odpowiednio 6% i 4% głosów.

Zobacz również: PS Plus maj 2021 - poznaliśmy darmowe gry miesiąca na PS4 i PS5