PCLinuxOS MiniMe w wydaniu 2008

Texstar wydał tegoroczną edycję 2008 dystrybucji PCLinuxOS MiniMe, minimalistycznej modyfikacji znanego na całym świecie systemu PCLinuxOS.

PCLinuxOS to jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linux w postaci LiveCD na świecie. System oferuje w pełni funkcjonalną platformę do zastosowań domowych i nie tylko. Jest on doskonałym systemem zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Wydanie oznaczone nazwą MiniMe to minimalistyczna wersja bazowej dystrybucji. Zostały z niej usunięte wszystkie względnie niepotrzebne aplikacje, zostawiając jedynie te najważniejsze i najczęściej wykorzystywane w trybie Live.

PCLinuxOS MiniMe 2008 korzysta z nowego jądra 2.6.22.15 i zawiera lekko "odchudzone" środowisko graficzne KDE 3.5.8 oraz system obsługi dźwięku ALSA 1.0.15. Oprócz możliwości instalacji na twardym dysku użytkownik ma do dyspozycji narzędzie, które pozwala na wygenerowanie własnej modyfikacji PCLinuxOS MiniMe w postaci LiveCD i LiveUSB. Ponadto twórcy domyślnie wykorzystali nowe dekoracje okien Linsta Squared. Więcej informacji można odnaleźć pod tym adresem.