PCWKLAB Raport: Marnujemy coraz więcej papieru

Pierwsze wrażenia z testów urządzeń wielofunkcyjnych to masa zużytego papieru. Na każde zużywamy średnio 30 stron A4, jeżeli pomnożymy to przez 10 to łatwo można obliczyć, że ryza znika w zastraszającym tempie a papierem z testów 10 modeli można przykryć pomieszczenie o powierzchni 50 m2. Ekolodzy nam tego nie wybaczą.

Dokładnie przeczesaliśmy rynek i wybraliśmy najnowsze modele. Dla tych, którzy ciekawi są jak je testujemy przypominamy, że test składa się z kilku etapów, w których sprawdzamy szybkość pracy drukarki zarówno podczas drukowania tekstu, tekstu z grafiką, plików PDF jak i testowych zdjęć. Mamy więc dokładny obraz jak szybko drukarka potrafi drukować, oceniamy również jakość wydruków, prędkość skanowania, jak i możliwości dołączonego oprogramowania OCR (rozpoznawanie tekstu). Nie pomijamy również aspektów ekonomicznych jak koszt wydruku jednej strony.

Pierwsze wrażenia z testów

Jak najbardziej pozytywne, atramentowe urządzenia wielofunkcyjne wbrew obiegowym opiniom są relatywnie małe, zgrabne i co najistotniejsze przydatne nie tylko w pracy (dla małej domowej firmy do zastosowań typowo biurowych), ale i w domu (całkiem dobra jakość wydruku zdjęć). Instalacja w komputerze przeważnie jest banalnie prosta, pamiętajmy jednak o złotej zasadzie: ''Najpierw zainstaluj dołączone oprogramowanie potem podłącz drukarkę'', reszta powinna przebiegać automatycznie. Chociaż nie zawsze tak jest.

Pierwsza poważniejsza relacja z testu już niedługo. Zapraszamy również do naszego serwisu tematycznego o drukarkach: drukarki.pcworld.pl


Zobacz również