PCWorld 11/2017 w sprzedaży. Pecet w warsztacie, wszystko o Androidzie Oreo, internet na kartę

Do sprzedaży trafił najnowszy numer miesięcznika „PCWorld”. W listopadowym wydaniu zajmujemy się m.in. kwestią przywrócenia kondycji wysłużonego komputera, analizujemy najlepsze oferty internetu na kartę u działających w Polsce operatorów oraz publikujemy kompleksowy przegląd nowości w systemie mobilnym Android Oreo.


Podstawowy serwis komputera warto wykonywać raz na pół roku, niezależnie od stanu maszyny. Kompleksowa troska o newralgiczne elementy pozwoli utrzymać sprzęt w należytym stanie. Zamiast kosztownych zabiegów obejmujących wymianę podzespołów proponujemy efektywną kurację odmładzającą. Dzięki niej komputer przypomni nam, jaką wydajność oferował w dniu pierwszego uruchomienia. W artykule „Pecet w warsztacie” (temat numeru) podpowiadamy, jak precyzyjnie zdiagnozować potencjalne usterki na bazie obserwowanych objawów oraz w jaki sposób wyeliminować zidentyfikowane problemy. Poradnik jest skupiony na rozwiązaniach możliwych do zrealizowania bez znacznych nakładów finansowych.

PCWorld 11/2017 w sprzedaży. Pecet w warsztacie, wszystko o Androidzie Oreo, internet na kartę

PCWorld 11/2017 – wszystko o Androidzie Oreo

Postaraliśmy też zebrać w jednym tekście wszystkie godne uwagi nowości w najnowszej wersji systemu Android – 8.0 Oreo. Po miesiącach zapowiedzi, plotek, planów i pojawianiu się kolejnych wersji testowych Google oraz producenci telefonów zaczęli wreszcie dostarczać go użytkownikom. Co nowego się w niej pojawiło? Dlaczego warto się nią zainteresować? O tym wszystkim w obszernym przeglądzie w numerze 11/2017 „PCWorlda”

Zobacz również:

  • CCleaner potrafi odinstalować programy. Na szczęście nie u każdego

PCWorld 11/2017 – alternatywy dla CCleanera

W kontekście ataku hakerskiego na CCleanera na tapetę wzięliśmy również aplikacje do optymalizacji i czyszczenia systemu Windows. CCleaner pozostaje naprawdę dobrym narzędziem i nie należy go przekreślać, a podobna sytuacja mogła się zdarzyć wszędzie i każdemu. Jednak w kategorii programów do oczyszczania i optymalizacji Windows ma silną konkurencję. Przyglądamy się podobnym narzędziom i analizujemy ich funkcjonalność.

PCWorld 11/2017 – przegląd ofert internetu na kartę

W dziale „Internet” publikujemy z kolei przegląd ofert mobilnego internetu na kartę. Wykazujemy, że mimo wielu pozornych podobieństw oferty operatorów okazują się diametralnie różne. Chodzi np. o sposób rozliczania pakietów danych (transmisja krajowa i roaming), różnego rodzaju ograniczenia oraz usługi dodatkowe, które istotnie pozwalają zmniejszyć koszty korzystania z internetu, np. pakiet nocny.

PCWorld 11/2017 - ponadto w numerze:

  • Jak zostać „górnikiem” mimo woli. Nieświadomi użytkownicy stają się górnikami kryptowalut, mimowolnie „użyczając” swojego sprzętu na potrzeby cyberprzestępców.
  • Serce smart domu. Nieodkrytym zastosowaniem serwera NAS jest wykorzystanie go jako rdzenia inteligentnego domu, gromadzącego dane z różnych sensorów i urządzeń.
  • Technologie w służbie bezpieczeństwa. Kompleksowa ochrona domu w wersji smart nie musi być skomplikowana i kosztowna. Opisujemy ciekawe rozwiązania służące temu celowi.
  • Co nowego w Core’ach. Ostatnio każda kolejna rodzina CPU Intela była ogólnie do 10% wydajniejsza od poprzedniej. Jak będzie z ósmą generacją procesorów Core?
  • Chipsety Intel 3XX dla procesorów Core ósmej generacji. Kolejny rok, kolejna generacja procesorów i… kolejny chipset płyt głównych Intela. Kto powinien nastawiać się na wymianę płyty głównej i dlaczego?
  • Soundbar – remedium na kiepski dźwięk z telewizora. W supercienkich tv nie ma miejsca na solidne głośniki oferujące dźwięk dobrej jakości. Na ratunek przychodzą belki dźwiękowe.
  • Rootkit – niewidzialne zagrożenie. Rootkity potrafią wyrządzić ogromne szkody i umieją skutecznie ukrywać się przed większością aplikacji zabezpieczających. Jak je namierzyć i usunąć.