„PCWorld” 12/2017 w sprzedaży. Playstation 4 Pro czy Xbox One X – jaka konsola pod choinkę?

W sprzedaży jest już najnowszy, "świąteczny", numer magazynu "PCWorld". Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom czytelników zaczynających powoli szukać pomysłów na gwiazdkowy prezent - w temacie numeru wyjaśniamy, którą konsolę lepiej kupić, Xbox One X czy Playstation 4 Pro. Publikujemy też obszerny poradnik zawierający kilkadziesiąt propozycji na gwiazdkowy upominek dla fana nowoczesnych technologii.


Rywalizacja na linii Sony–Microsoft przybrała w tym roku zupełnie nowy wymiar. Obydwie firmy zarzekają się, że najnowsze premiery nie stanowią jeszcze kolejnej generacji konsol. Zarówno Playstation 4 Pro, jak i Xbox One X to jedynie odświeżone warianty urządzeń dotychczas dostępnych na rynku. My, w tekście "Jaka konsola pod choinkę", prezentujemy pojedynek kluczowych aspektów obydwu urządzeń, takich jak wydajność, funkcje multimedialne, gry, akcesoria, obsługa wirtualnej rzeczywistości i cena. Finalny wynik jest wskazówką. Zachęcamy, aby korzystając z naszych werdyktów w poszczególnych kategoriach, samemu wybrać konsolę idealną do indywidualnych potrzeb.

„PCWorld” 12/2017 w sprzedaży. Playstation 4 Pro czy Xbox One X – jaka konsola pod choinkę?

50 najlepszych tech-prezentów na święta

Z okazji nadchodzących świąt przygotowaliśmy również poradnik z pomysłami na prezenty świąteczne: Motyw przewodni tekstu "50 najlepszych tech-prezentów na święta" stanowią oczywiście komputery i sprzęt elektroniczny. Rekomendacje podzieliliśmy na kategorie: Gamingowa gwiazdka, Technologie dla domowników oraz Gadżetowe Cudeńka. Dla ułatwienia produkty w ramach każdej kategorii uporządkowaliśmy od najtańszych do najdroższych.

Najlepsze odkurzacze automatyczne

Jest jeden aspekt świąt, którego chyba nikt nie lubi. Tak, chodzi o porządki i sprzątanie mieszkania. Ułatwieniem w tym żmudnym procesie mogą być roboty sprzątające. W nowym numerze publikujemy test najnowszych modeli automatycznych odkurzaczy. Obok wyników testów zamieszczamy podpowiedzi, na co zwracać uwagę podczas zakupu nowego urządzenia.

Kaspersky ujawni kod źródłowy oprogramowania

W "PCWorldzie" 12/2017 zamieszczamy też analizę sytuacji wokół firmy Kaspersky Lab. Spółka, w reakcji na zarzuty amerykańkich mediów o rzekomej współpracy z rosyjskimi hakerami, poinformowała o zamiarze udostępnienia kodów źródłowych swojego oprogramowania antywirusowego, w tym również aktualizacji aplikacji i reguł wykrywania zagrożeń. Niezależne badania i audyty mają oczyścić reputację firmy i jej produktów, nadszarpniętą doniesieniami o wykorzystaniu oprogramowania Kaspersky’ego do działań cyberszpiegowskich.

AMD Ryzen Threadripper 1950X i Intel Core i9-7960X

W ostatnich miesiącach walka między AMD i Intelem o miano dostawcy najwydajniejszego procesora rozgorzała z nową mocą, a obaj konkurenci przystąpili z impetem do rywalizacji. Na jednym z odcinków tego procesorowego frontu mierzą się wielordzeniowe „potwory” – AMD Ryzen Threadripper 1950X i Intel Core i9-7960X. Obie jednostki mają po 16 rdzeni. Opisujemy, jak wypadają w testach.

Programy do aktualizacji oprogramowania i sterowników

Według danych firmy Flexera użytkownicy indywidualni instalują na swoich komputerach średnio 75 programów. Muszą być one aktualizowane z wykorzystaniem nawet 30 różnych mechanizmów aktualizacji. Na szczęście zadania te można do pewnego stopnia zautomatyzować. Służą do tego narzędzia do śledzenia i aktualizowania oprogramowania dla Windows. W naszym przeglądzie zebraliśmy siedem narzędzi do aktualizowania programów zainstalowanych na komputerze z Windows. Opisujemy ich funkcjonalność i wydajność.

PCWorld 12/2017 - ponadto w numerze:

  • Jak ewoluują techniki cyberataków. Globalne koszty cyberataków z roku na rok rosną. Jakich sztuczek imają się cyberprzestępcy, by osiągnąć swoje cele?
  • Nowy Kindle Oasis. Amazon zaprezentował nową wersję swojego czytnika e-booków. Użytkownicy mogą liczyć na kilka miłych niespodzianek.
  • Jeśli nie hosting, to już chmura. Wirtualizacja i chmura to nowy zestaw usług hostingowych: serwery Cloud VPS, usługi chmury infrastrukturalnej i wynajem dedykowanej infrastruktury w ramach chmury prywatnej.
  • Zawsze w zasięgu. Sposoby na wyeliminowanie martwych stref i rozszerzenie zasięgu domowej i firmowej sieci bezprzewodowej.
  • Bezpieczeństwo bez kompromisów i wydatków. Pełnowartościowy pakiet zabezpieczający komputer można zbudować samemu, i to nie wydając ani grosza.
  • Dwuskładnikowe uwierzytelnianie – dlaczego warto. Jedną z najskuteczniejszych metod bezpiecznej autoryzacji użytkownika jest stosowanie uwierzytelniania dwuskładnikowego.
  • Sześć sztuczek na czyszczenie pamięci w Androidzie. Pomysły na zwolnienie przestrzeni dyskowej w smartfonie z systemem operacyjnym Google’a.