PCWorld.pl - szybkie wprowadzenie w nową witrynę PC Worlda

W ciągu najbliższych dwóch dni nastąpi całkowite przeobrażenie serwisu PCWorld.pl. Starą, służącą nam od wielu lat witrynę zastąpimy tworem znacznie nowocześniejszym i - jak wynika z naszych eksperymentów - o niebo wygodniejszym. Zadbaliśmy o zgodność ze standardami, o posiadaczy większych monitorów, o wygodniejszy dostęp do zasobów, o możliwość personalizacji... Funkcji jest co niemiara, ale staraliśmy się, by pod ich natłokiem nie zginęło to, co najważniejsze: nasza pasja do przekazywania wam informacji. Ale skończmy już marketingowe pogadanki i przejdźmy do rzeczy. Oto spis najważniejszych cech nowej witryny PCWorld.pl.

W momencie, kiedy powstają te słowa, nowa wersja witryny znajduje się jeszcze pod adresem http://www.pcworld.pl . Niewykluczone jednak, że gdy je czytacie, korzystacie już z odświeżonego serwisu. Aż wstyd się przyznać, ale stary służył nam w niemal niezmienionej formie od swych początków, czyli od 2000 roku. W środku zmieniały się mechanizmy, CMS-y, powoli przechodziliśmy z rozwiązań Microsoftu na oprogramowanie open source - a wygląd się nie zmieniał.

Co najciekawsze, oglądalność od lat rosła. W styczniu tylko serwis pcworld.pl znalazł się na 242. miejscu w kraju pod względem zasięgu (7,71%). Internauci wygenerowali u nas 5,5 miliona odsłon, a real users naliczyliśmy 1,1 miliona. Do tuzów internetu nieco nam jeszcze brakuje, ale PCWorld.pl jest znaczącym elementem Grupy IDG - która pod względem zasięgu jest już na 14. miejscu w kraju, a w grupie serwisów technologicznych nie ma sobie równych. Jak na witrynę specjalistyczną to doskonałe osiągnięcie!

www.pcworld.pl

Nowa witryna PC Worlda kolorystycznie nawiązuje do okładki pisma. Rzucającym się w oczy elementem jest logo bez napisu "Komputer" - wiemy, że użytkownicy miewają problemy z wypowiedzeniem i zapisaniem "PC World" ("computer", "kompjuter"?), więc powoli skracamy tę nazwę do samego "PC World". Na mikroskopijnej ikonie symbolizującej witrynę dojrzycie też akronim, którym posługujemy się w redakcji: "PCWK".

Do wyszukiwania naszych zasobów zaprzęgliśmy Google, więc odnajdowanie materiałów powinno być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowy mechanizm wyszukiwawczy opiera się na silniku Google

Nowy mechanizm wyszukiwawczy opiera się na silniku Google

Witryna i pismo to wzajemnie uzupełniające się byty - w obie strony. Choć online pozwala na znacznie większą swobodę (i nie ogranicza liczby znaków), często zdarza się, że tekst online jest krótszy i stanowi wyimek promujący artykuł w piśmie. Jeśli natomiast dzieje się coś niezwykle gorącego i ważnego, witryna pozwala nam odfiltrować ziarno od plew i zasięgnąć opinii użytkowników - wtedy w piśmie zamieszczamy kwintesencję materiałów z Internetu, nierzadko z podsumowaniami i komentarzami specjalistów.

Widok na nową witrynę PC World Komputera. Ten materiał też możesz na niej przeczytać!

Widok na nową witrynę PC World Komputera. Ten materiał też możesz na niej przeczytać!


Zobacz również