PDA w telefonie - Handspring Treo 180 i 180G

Firma Handspring zaprezentowała nową linię produktów multimedialnych, łączących funkcje telefonu komórkowego i asystenta cyfrowego PDA.

Firma Handspring zaprezentowała nową linię produktów multimedialnych, łączących funkcje telefonu komórkowego i asystenta cyfrowego PDA.

Koncern zademonstrował, jak na razie, dwa urządzenia należące do serii Treo, oznaczone symbolami 180 i 180G. Oba modele wyposażone są w funkcje typowe dla telefonów komórkowych działających w sieci GSM. Nie oznacza to jednak, że Handspring wprowadził do oferty kolejny zwykły aparat telefoniczny. Produkty są gotowe do późniejszej rozbudowy, m.in. tak, aby były zgodne z nowocześniejszym i szybszym standardem transmisji danych GPRS. Poza tym urządzenia z serii Handspring Treo pozwolą na korzystanie z rozbudowanego kalendarza, organizera, klienta poczty elektronicznej oraz przeglądarki internetowej stron WWW.

Model Treo 180G został wyposażony w moduł rozpoznawania pisma, które wprowadza się za pomocą specjalnego rysika. Mniej zaawansowana wersja oznaczona symbolem 180 nie ma tej funkcji, a do wprowadzania danych konieczne jest korzystanie z wbudowanej klawiatury. Urządzenia serii Treo wykorzystują szybki procesor DragonBall VZ firmy Motorola współpracujący z 16 MB pamięci operacyjnej RAM. Litowo-jonowa bateria pozwala na prowadzenie ponaddwugodzinnych rozmów i zapewnia sześćdziesiąt godzin pracy telefonu w stanie czuwania.

Handspring Treo pojawi się na rynku w pierwszym kwartale przyszłego roku. Obie wersje zostały wycenione na 400 dolarów. Mająca się pojawić nieco później wersja z kolorowym wyświetlaczem prawdopodobnie będzie kosztowała o 200 dolarów więcej.

Informacje: ,

tel. (22) 5322070

www.action.pl