PDA z cyfrowym okiem

Sharp zaprezentował nowego handhelda z serii Zaurus, wyposażonego we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny. W pamięci handhelda można zapisać do 80 fotografii.

Japoński koncern jest pionierem takich rozwiązań - był jednym z pierwszych producentów, którzy zaprezentowali telefony komórkowe z wbudowanymi aparatami fotograficznymi. Z informacji dostarczonych przez przedstawicieli firmy wynika, że Zaurus MI-E25DC pozwala użytkownikowi np. na zarejestrowania zdjęcia i natychmiastowe wysłanie go e-mailem (za pośrednictwem telefonu komórkowego).

W pamięci handhelda można zapisać do 80 fotografii - do ich przechowywania można również wykorzystać karty pamięci SD (secure digital) oraz Compact Flash. Aparat może zarejestrować do 20 sekund nagrania wideo (które także można załączyć do e-maila). Nowy Zaurus wyposażony jest w 32-bitowy procesor RISC, 32 MB pamięci, 3,5'' kolorowy wyświetlacz LCD oraz wysuwaną klawiaturę. Urządzenie trafi do japońskich sklepów ok. 15 marca (data wprowadzenia go na rynek europejski i amerykański na razie nie jest znana). Cenę ustalono na 459 USD.


Zobacz również