PDF i etykiety pod kontrolą

Firma SmileOnMyMac zaprezentowała na targach Macworld Expo 2004 rozwiązanie do łatwego edytowania plików formatu PDF pod systemem Mac OS X. Program nosi nazwę PDFpen. Firma przygotowała również niespodziankę dla entuzjastów ozdabiania swoich kolekcji płyt CD/DVD.

Zapowiadany już wcześniej PDFpen, pozwala na bezproblemową zmianę kolejności stron w dokumencie PDF, przenoszenie stron pomiędzy plikami (metodą 'drag-and-drop'), dzielenie, łączenie dokumentów oraz dodawanie do nich elementów graficznych. Jak podkreślają autorzy programu, nie jest już problemem przykładowo dodanie swojego podpisu do pliku PDF. Wystarczy przeciągnąć obrazek z podpisem na konkretną stronę dokumentu. Program wymaga posiadania systemu operacyjnego Mac OS X w wersji 10.2.5 i kosztuje 29,95 USD.

Kolejną propozycją firmy SmileOnMyMac jest nowa edycja programu do tworzenia etykiet na płyty CD/DVD - disclabel 1.3. Aplikacji możemy używać zarówno do nanoszenia wcześniej udostępnionych schematów etykiet płyt CD/DVD, jak i do projektowania własnych etykiet. Przydaje się także opcja importu listy utworów oraz okładek albumów bezpośrednio z iTunes, iPhoto, czy iDVD. Dostępne formaty etykiet są zgodne z oferowanymi przez Fellowes/NEATO. Niebanalną rolę odgrywają tu również bogate możliwości rozkładania tekstu na etykiecie (włącznie z tekstem na okręgu). Program disclabel 1.3 wymaga posiadania systemu operacyjnego Mac OS X 10.2 i kosztuje 29,95 USD.

Więcej informacji: http://www.smileonmymac.com


Zobacz również