PDF nabiera życia

Najnowsza wersja oprogramowania Adobe Acrobat 9 Pro Extended wzbogaca elektroniczne publikacje w naprawdę przełomowy sposób. Zobacz, jakie nowości znajdziesz w najbardziej rozbudowanej aplikacji do tworzenia PDF-ów.


Najnowsza wersja oprogramowania Adobe Acrobat 9 Pro Extended wzbogaca elektroniczne publikacje w naprawdę przełomowy sposób. Zobacz, jakie nowości znajdziesz w najbardziej rozbudowanej aplikacji do tworzenia PDF-ów.

PDF nabiera życia

Strona internetowa po konwersji na format PDF zachowuje wszystkie aktywne elementy, czyli odnośniki do podstron.

Nie ulega wątpliwości, że PDF jest obecnie najpopularniejszym formatem wykorzystywanym do publikacji dokumentów w Internecie. Począwszy od niewielkich formularzy, ulotek, prospektów, skończywszy na kilkusetstronicowych książkach elektronicznych, standard spopularyzowany przez firmę Adobe nie ma praktycznie konkurentów. Na rynku dostępna jest szeroka oferta oprogramowania do tworzenia plików PDF. Niewiele aplikacji może się jednak pochwalić tak imponującym zestawem funkcji, jak najnowsza, najbardziej rozbudowana edycja Adobe Acrobata 9 Pro Extended.

Do jednego koszyka

Program w szczególności powinien przypaść do gustu użytkownikom szukającym szybkiego sposobu na konwersję różnego typu danych na format PDF. Dzięki ścisłej integracji z przeglądarką internetową masz możliwość błyskawicznej zmiany dowolnej strony WWW na elektroniczną publikację z zachowaniem aktywnych odnośników. Oprócz tego dodasz taką stronę do już istniejącego dokumentu PDF lub (po konwersji) prześlesz plik jako załącznik w e-mailu. Adobe Acrobat 9 Pro Extended integruje się również z powłoką systemową, dzięki czemu możesz konwertować dokumenty oraz pliki graficzne, wybierając odpowiednie polecenie w menu kontekstowym. Znalazło się również miejsce na opcję przeróbki plików pobieranych wprost ze skanera.

PDF nabiera życia

Moduł do tworzenia formularzy w formacie PDF. Możesz skorzystać z ogromnej biblioteki szablonów oraz kreatora.

Jedną z najciekawszych właściwości nowego Acrobata jest rozbudowana wersja narzędzia znanego z poprzedniej edycji jako PDF Package, obecnie noszącego nazwę PDF Portfolio. Jak sama nazwa wskazuje, jego zadanie to złożenie oraz prezentacja w jednym dokumencie różnych typów plików (a nawet całych katalogów). Specjalny moduł kreatora pomaga przejść przez kolejne etapy tworzenia portfolio, uzupełniając je o takie elementy, jak strona powitalna, nagłówek, mechanizm nawigacji wewnątrz dokumentu czy schemat kolorów. Na uwagę zasługuje również możliwość dodawania plików w formacie FLV (Flash Video), popularnym formacie wykorzystywanym w internetowych serwisach wideo. Najnowsza wersja czytnika Adobe Reader 9 doskonale radzi sobie z odtwarzaniem zarówno plików FLV, jak i SWF umieszczonych w dokumencie PDF.

Osiołkowi w żłoby dano

Liczba ciekawych funkcji w Adobe Acrobat 9 potrafi przyprawić o zawrót głowy. Teraz również posiadacze wersji Standard mają możliwość skorzystania z modułu tworzenia formularzy. Dostępna jest ogromna biblioteka z szablonami, a wygodny kreator pozwala szybko zdefiniować najważniejsze pola. Oczywiście, takie formularze można potem wypełniać za pomocą czytnika Adobe Reader. Wersja Pro Extended zawiera również bardzo ciekawe narzędzie o nazwie Adobe Presenter, które współpracuje z oprogramowaniem do prezentacji Microsoft PowerPoint: umieszcza w slajdach interaktywne elementy, a następnie zapisuje całość w formacie PDF.

Warto również zatrzymać się na chwilę przy usługach online, z których użytek zrobi każdy posiadacz najnowszej wersji Adobe Acrobat 9 Pro Extended. Najważniejszy jest serwis Acrobat.com (www.acrobat.com). Stanowi zarówno składnicę plików PDF, jak i miejsce, gdzie swobodnie udostępnisz swoje dokumenty innym użytkownikom, a także poprowadzisz telekonferencje. Pozwala na to kolejna z usług - Adobe ConnectNow. Po założeniu konta możesz udostępniać widok pulpitu innym użytkownikom i prowadzić prezentację - bezpłatna wersja ConnectNow pozwala na uczestnictwo maksymalnie trzech osób. Wszystkie powyższe usługi są oczywiście dostępne w Adobe Acrobacie 9 Pro Extended.

Ceny poszczególnych wersji Adobe Acrobat 9:

  • Adobe Acrobat 9 Pro Extended: ok. 990 euro
  • Adobe Acrobat 9 Pro: ok. 680 euro
  • Adobe Acrobat 9 Standard: ok. 420 euro

Informacje http://www.adobe.com/pl