PDF nabiera życia

Najnowsza wersja oprogramowania Adobe Acrobat 9 Pro Extended pompuje dużą dawkę życia w elektroniczne publikacje. Zobacz jakie nowości znajdziesz w najbardziej rozbudowanej aplikacji do tworzenia PDF-ów.


Najnowsza wersja oprogramowania Adobe Acrobat 9 Pro Extended pompuje dużą dawkę życia w elektroniczne publikacje. Zobacz jakie nowości znajdziesz w najbardziej rozbudowanej aplikacji do tworzenia PDF-ów.

Nie ulega wątpliwości, że PDF jest obecnie najpopularniejszym formatem do publikacji dokumentów w Internecie. Począwszy od niewielkich formularzy, ulotek, prospektów, skończywszy na kilkusetstronicowych elektronicznych książkach, standard spopularyzowany przez firmę Adobe nie ma praktycznie konkurentów. Na rynku dostępna jest niezliczona ilość oprogramowania do tworzenia plików PDF. Niewiele z nich może się jednak pochwalić tak imponującym zestawem funkcji, jak najnowsza edycja Adobe Acrobata 9 Pro Extended, w najbardziej rozbudowanej edycji.

Do jednego koszyka

Strona internetowa po konwersji do formatu PDF zachowuje wszystkie aktywne elementy, czyli odnośniki do podstron.

Strona internetowa po konwersji do formatu PDF zachowuje wszystkie aktywne elementy, czyli odnośniki do podstron.

Program w szczególności powinien przypaść do gustu użytkownikom szukającym szybkiego sposobu na konwersję różnego typu danych na format PDF. Dzięki ścisłej integracji z przeglądarką internetową, masz możliwość błyskawicznej zamiany dowolnej strony WWW na postać elektronicznej publikacji z zachowaniem aktywnych odnośników. Oprócz tego możesz dodać taką stronę do już istniejącego dokumentu PDF lub po konwersji przesłać plik jako załącznik e-maila. Adobe Acrobat 9 Pro Extended integruje się również z powłoką systemową, dzięki czemu z poziomu menu kontekstowego może konwertować dokumenty oraz pliki graficzne wprost z pulpitu. Znalazło się również miejsce na funkcję przeróbki plików pobieranych wprost ze skanera.

Jedną z najciekawszych właściwości nowego Acrobata jest rozbudowana wersja narzędzia znanego z poprzedniej edycji jako PDF Package, obecnie noszącego nazwę PDF Portfolio. Jak wskazuje sama nazwa, jego zadanie to złożenie oraz prezentacja w jednym dokumencie różnych typów plików (a nawet całych katalogów). Specjalny moduł kreatora pomaga przejść przez kolejne etapy tworzenia portfolio, uzupełniając je o takie elementy, jak strona powitalna, nagłówek, mechanizm nawigacji wewnątrz dokumentu, czy schemat kolorów. Na uwagę zasługuje również możliwość dodawania plików w formacie FLV (Flash Video), popularnym formacie wykorzystywanym w internetowych serwisach wideo. Najnowsza wersja czytnika Adobe Reader 9, doskonale radzi sobie z odtwarzaniem zarówno plików FLV, jak i SWF umieszczonych w dokumencie PDF.

Osiołkowi w żłobie dano

Moduł do tworzenia formularzy w formacie PDF. Możesz skorzystać z ogromnej biblioteki szablonów oraz kreatora.

Moduł do tworzenia formularzy w formacie PDF. Możesz skorzystać z ogromnej biblioteki szablonów oraz kreatora.

Ilość ciekawych funkcji w Adobe Acrobat 9 potrafi przyprawić o zawrót głowy. Teraz również posiadacze wersji Standard mają możliwość skorzystania z modułu tworzenia formularzy. Dostępna jest ogromna biblioteka z szablonami, a wygodny kreator pozwala szybko zdefiniować najważniejsze pola. Oczywiście, takie elektroniczne formularze można potem wypełniać za pomocą czytnika Adobe Reader. Wersja Pro Extended zawiera również bardzo ciekawe narzędzie o nazwie Adobe Presenter, które może współpracować z oprogramowaniem do prezentacji Microsoft PowerPoint, umieszczając w slajdach elementy interaktywne, a następnie zapisując całość w formacie PDF.

Warto również zatrzymać się na chwilę przy usługach online, z których użytek może zrobić każdy posiadacz najnowszej wersji Adobe Acrobat 9 Pro Extended. Najważniejsza z nich to serwis Acrobat.com (http://www.acrobat.com). Stanowi on zarówno składnicę plików PDF, jak i miejsce, przez które możesz swobodnie udostępniać swoje dokumenty innym użytkownikom, a także prowadzić telekonferencje. Pozwala na to kolejna z usług o nazwie Adobe ConnectNow. Po założeniu konta możesz udostępniać widok pulpitu innym użytkownikom i prowadzić prezentację. Bezpłatna wersja ConnectNow pozwala na uczestnictwo maksymalnie 3 osób w telekonferencji. Wszystkie powyższe usługi są oczywiście dostępne z poziomu Adobe Acrobat 9 Pro Extended.

Ceny poszczególnych wersji Adobe Acrobat 9:

  • Adobe Acrobat 9 Pro Extended: około 990 euro
  • Adobe Acrobat 9 Pro: około 680 euro
  • Adobe Acrobat 9 Standard: około 420 euro

Informacje: http://www.adobe.com/pl