PDP - kolejny rekord wielkości

Zaledwie dzień po zaprezentowaniu przez LG 76-calowego wyświetlacza plazmowego (PDP), koncern Samsung poinformował o opracowaniu jeszcze większego urządzenia tego typu - 80-calowego.

Koncern na razie zaprezentował prototyp wyświetlacza - jego produkcja ma się rozpocząć na początku drugiej połowy 2004 r. Urządzenie charakteryzuje się rozdzielczością natywną 1920 x 1080 pikseli i jest w pełni kompatybilne ze standardem HDTV. Jasność wyświetlacza to 1000 cd/m2, zaś kontrast - 2000:1.

Warto zaznaczyć, że produkt Samsunga zaprezentowany został krótko po pokazaniu przez LG wyświetlacza PDP o przekątnej 76" (więcej na ten temat: http://www.pcworld.pl/news/62604.html ). Obie firmy już od dawna rywalizują na tym polu - kilka miesięcy temu przewagę zdobył LG, prezentując "plazmę" 70-calową, zaś ostatnio - model o przekątnej wyświetlacza 76". Teraz znów liderem jest Samsung - choć można przypuszczać, że nie potrwa to zbyt długo. LG zapowiada, że w przyszłym roku stanie się liderem tego sektora rynku, a z dotychczasowej rywalizacji obu producentów można wywnioskować, że prymat w kwestii wielkości wyświetlaczy jest dla nich niezwykle istotny.


Zobacz również