PENTAGRAM Virtuoso - tablet z bezbateryjnym piórkiem

Nowy tablet graficzny firmy PENTAGRAM wykorzystuje zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Umożliwiło ono wykonanie bezbateryjnego piórka.

Przedstawiciele firmy PENTAGRAM podkreślają, że nowy produkt przełamuje monopol Wacoma na wykorzystywanie indukcji elektromagnetycznej w tabletach. W ich przekonaniu po raz pierwszy niezależny producent oferuje tablet z bezbateryjnym piórkiem.

PENTAGRAM Virtuoso to sprzęt do zastosowań profesjonalnych. Ma ułatwiać pracę grafikom, specjalistom z dziedziny DTP i artystom, potrzebującym precyzyjnego narzędzia, które nie będzie ograniczało ich kreatywności. Tablet ma powierzchnię 225 x 169 mm. Wykrywając nachylenie piórka umożliwia odwzorowanie pracy takich narzędzi jak airbrush i pędzel. 1024 poziomy nacisku pozwalają dobrać pożądaną grubość linii i intensywność barw. W zestawie dostarczanych jest pięć zapasowych plastykowych rysików, wykorzystywanych do wymiany końcówki piórka startej w wyniku intensywnej pracy.

Indukcja elektromagnetyczna umożliwiła zastosowanie bezbateryjnego piórka

Indukcja elektromagnetyczna umożliwiła zastosowanie bezbateryjnego piórka

Wysoka rozdzielczość (5080 lpi) w połączeniu z szybkością odczytu ruchu piórka na poziomie 220 punktów na sekundę i dokładnością 0,1 mm umożliwia szybkie, płynne rysowanie bez przeskoków i zniekształceń. Cztery programowalne przyciski zapewniają dostęp do najczęściej wykorzystywanych funkcji. Obok powierzchni roboczej umieszczono pasek dotykowy, który w zależności od aplikacji może być użyty do przewijania zawartości okna lub zmiany poziomu powiększenia.

Produkt jest kierowany do użytkowników systemów Windows 2000/XP/Vista oraz MacOS X. Firma PENTAGRAM wyceniła go na 699 zł. Niezdecydowani użytkownicy mogą skorzystać z możliwości zwrotu tabletu w ciągu miesiąca i odzyskania pieniędzy, w sytuacji gdy urządzenie nie spełni ich oczekiwań.


Zobacz również