PES 6 - Żurawski na okładce, Borek i Kołtoń komentatorami!

Firma Konami Digital Entertainment GmbH zapowiedziała, że na okładce polskiego wydania gry Pro Evolution Soccer znajdzie się gwiazda Celticu Glasgow i reprezentacji Polski - Maciej Żurawski. Wizerunek napastnika pojawi się obok zdjęcia brazylijczyka Adriano, gwiazdy wszystkich wydań szóstego PES-a. Wszyscy fani piłki nożnej mogą już zacierać ręce, bo szykuje się prawdziwy hit. Wszystko wskazuje na to, że FIFA będzie zostawała coraz bardziej z tyłu.

PES 6 - Żurawski na okładce, Borek i Kołtoń komentatorami!
Żurawski, utalentowany napastnik, grający dla szkockiego zespołu Celtic Glasgow, przeżywa doskonały okres kariery po wygraniu rozgrywek ligowych ze swoim nowym klubem. Teraz dołączy do grona piłkarzy, firmujących swoimi wizerunkami wersje Pro Evolution Soccera w poszczególnych krajach.

Już wkrótce pojawi się na pudełku szóstej części serii, przełożonej w pełni na język polski. Konami przygotuje całkowicie zlokalizowaną grę na PC i konsolę PlayStation 2, tłumacząc wszystkie teksty i nagrywając polski komentarz.

Głosów do niego użyczy jeden z najbardziej znanych duetów komentatorskich: mega gwiazda Polsatu Mateusz Borek i Roman Kołtoń, redaktor naczelny Przeglądu Sportowego.

Dystrybucją gry Pro Evolution Soccer 6 na terenie Polski zajmie się firma CD Projekt, która pomaga również przy pracach lokalizacyjnych. Decyzja Konami jest kontynuacją polityki firmy, która robi wszystko, by pracować z najbardziej utalentowanymi gwiazdami współczesnego futbolu.

PES 6 - Żurawski na okładce, Borek i Kołtoń komentatorami!
Grafika uległa znacznej poprawie w stosunku do poprzednich odsłon. Programiści z EA Sports mogą zaczynać się bać, bo PES z każdą kolejną edycją jest coraz doskonalszy i wszystko zapowiada, że tak również będzie w tym wypadku.

Pro Evolution Soccer 5 charakteryzował się fenomenalną grywalnością i tak jak FIFA ze względu na swoją schematyczność nudzi się bardzo szybko, tak w produkcję Konami można grać praktycznie bez końca.

Zatrudnienie rewelacyjnej dwójki Borek-Kołtoń niewątpliwie jest odpowiedzią na głos popularnego "Szpaka" w grze EA Sports. Posunięcie wydaje się być doskonałe - obaj panowie byli jednymi z najlepszych, o ile nie najlepszymi, komentatorami podczas Mundialu w Niemczech.

Jeśli tylko uda się wyeliminować błędy poprzedników to z całą pewnością PES 6 Będzie wielkim hitem. Premiera w październiku bieżącego roku, zatem mniej więcej w tym samym czasie co konkurencja. Ja jestem przekonany, że dziecko Konami zmiecie rywala - spontaniczność w grze, lepsze zachowanie piłkarzy i brak schematów, przesądzają o wyższości produkcji japończyków.