PES trafi na nową generację w przyszłym roku. PES 2021 tylko w formie płatnej aktualizacji

Konami przedstawiło dzisiaj plany rozwoju marki Pro Evolution Soccer. Dobra wiadomość jest taka, że PES otrzyma zupełnie nowy silnik graficzny, który wykorzysta moc PS5 i Xbox Series X. Zła natomiast, że otrzymamy to dopiero w przyszłym roku.

PES 2020 to jedna z najlepszych odsłon tej piłkarskiej serii od lat. Konami zamierza dalej rozwijać swoją kultową markę, jednak jak się właśnie dowiedzieliśmy, zrobi to w dość niecodzienny sposób.

Tej jesieni zadebiutuje PES 2021, jednak gracze otrzymają nową wersję gry jedynie w formie płatnej "sezonowej aktualizacji" PES 2020. Producent zapewnia, że tegoroczna edycja będzie dostępna w "wyjątkowo atrakcyjnej cenie".

Znacznie ciekawiej zapowiada się rok 2021. Konami potwierdziło, że PES 2022 porzuci wysłużony już silnik graficzny FOX na rzecz Unreal Engine. Zdaniem twórców pozwoli im to na przygotowanie bardziej realistycznych animacji i modeli piłkarzy. To jednak nie wszystko, japoński producent zapowiada, że możemy liczyć na znaczące zmiany w niemal wszystkich obszarach gry.

Na kolejne informacje o PES 2022 przyjdzie nam jednak długo poczekać. Planowana data debiutu to końcówka 2021 roku.

Cóż, w tym roku FIFA będzie miała znacznie łatwiej w zdominowaniu rynku - szczególnie, wersja na PlayStation 5 i Xbox Series X, która ma nam zaoferować next-genową rozgrywkę.

Zobacz również: Sony zwiększa produkcję PlayStation 5, ale konsol i tak może nie starczyć dla wszystkich