PGA: Microsoft i LEM rezygnują. Zmiany w programie imprezy.

W związku z tragedią, do której doszło w kopalni Halemba i ogłoszoną przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego żałobą narodową, organizatorzy Poznań Game Arena musieli dokonać kilku bardzo ważnych zmian w punktach programu imprezy.

PGA: Microsoft i LEM rezygnują. Zmiany w programie imprezy.
Pierwsza i najważniejsza informacja jest taka, że termin targów pozostał bez zmian, tzn. jest nim weekend 25-26 listopada 2006 roku.

Z uczestnictwa w imprezie postanowili jednak zrezygnować niektórzy wystawcy - Microsoft oraz Licomp Empik Multimedia.

Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Rafał Błachowski, główny organizator Poznań Game Arena:

"W związku z Żałobą Narodową ogłoszoną w wyniku tragedii w kopalni Halemba, organizator Targów Poznań Game Arena, postanowił nieznacznie zmodyfikować plan wydarzeń pierwszego dnia targów. Wszelkie wydarzenia odbędą się w bardziej stonowanej atmosferze niż wcześniej planowaliśmy. Dla uczczenia pamięci ofiar podczas PGA odbędzie się m.in. licytacja koszulki reprezentacji Polski Counter - Strike z autografami zawodników. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na wsparcie dla rodzin ofiar tragedii.

Ogłoszenie Żałoby Narodowej spowodowało decyzję firm Microsoft i LEM o wycofaniu się z Targów. Za wynikłe zamieszanie serdecznie przepraszamy. Mimo długich rozmów decyzje te są nieodwołalne. Szanujemy decyzję obu firm i respektujemy ją oczywiście. Wierzymy jednocześnie iż brak tych firm nie wpłynie znacząco na atrakcyjność całych Targów. Poza zmianą terminu rozegrania turniejów FIFA 07 oraz NFS: Carbon nic innego się nie zmieni.

Nie ukrywamy, iż powyższe decyzje komplikują nam nieco przygotowania, ale wychodząc z założenia, iż "co nas nie zabije, to nas wzmocni" pracujemy ze wzmożoną siłą i jeszcze większym zapałem.

Jesteśmy przekonani, iż przygotowany przez nas program wydarzeń jest na tyle atrakcyjny iż uczyni z Poznań Game Arena wydarzenie absolutnie wyjątkowe. Zapewniamy o tym. Za zaistniałą sytuację i zamieszanie spowodowane wycofaniem się z targów wyżej wymienionych wystawców przepraszamy.

Mimo tego oddamy Wam do dyspozycji około 200 stanowisk do gry, pokażemy super atrakcyjny sprzęt komputerowy, najnowsze gry. Zaprosimy także na spektakularne turnieje, z Creative Polish Invitational włącznie. Emocji, nagród i wspaniałych wrażeń na pewno nie zabraknie".

Najważniejsze informacje o PGA w pigułce:

- Termin: 25-26 listopada 2006 roku

- Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 15 C

- Godziny otwarcia: 25 listopada, sobota godz. 10-20; 26 listopada, niedziela godz. 10-18

- Bilety: 13 zł za jeden dzień, 20 zł karnet dwudniowy (bilety do kupienia w kasach przed Targami)

- Strona imprezy: www.digitalarena.pl