PGA: Xbox na deskach, czyli prapremiera Nintendo Wii

Przedpremierowy pokaz Wii podczas targów Poznań Game Arena był dla wielu najmocniejszym punktem imprezy. Stoisko z konsolą było oblegane przez cały czas trwania Targów. Nie mogliśmy przegapić okazji i postanowiliśmy osobiście sprawdzić możliwości platformy. Te zaś są ogromne.

PGA: Xbox na deskach, czyli prapremiera Nintendo Wii
Nowe dziecko Nintendo już od dawna wzbudza wielkie emocje. Jeżeli poprosilibyśmy kogoś o to, aby wymienił konsole "nowej generacji", to nazwa Wii z pewnością padłaby w pierwszej kolejności. Platforma jest absolutnie wyjątkowa!

Opinię tą potwierdzają wszyscy, którzy mieli styczność z konsolą - a takich osób było podczas PGA naprawdę sporo.

Punkt Nintendo ze świetlistym logiem Wii faktycznie rzucał się w oczy. Zamiast standardowej wystawy z kilkoma monitorami i komputerami, widzieliśmy ogromną grupę roześmianych ludzi, którzy machali rękoma na wszystkie strony.

O co chodzi? Coś się stało? Spokojnie, to tylko Wii. Ruchy graczy przekładane są bezpośrednio na ekran telewizora. Aby wykonać ruch ręką nie trzeba nacisnąć żadnego przycisku - wystarczy się faktycznie ruszyć!

Zabawa jest przednia - ludzie boksowali, łowili ryby, jeździli konno, rzucali kręgle i walczyli mieczem - wszystko w powietrzu, przed ekranem telewizora. Widok jest niesamowity.

Postanowiliśmy wziąć kamerę i troszkę się rozejrzeć. Efekty, w postaci rozmów ze zwiedzającymi, graczami i przedstawicielami Nintendo, zobaczycie w naszym materiale filmowym. Zobaczcie jak "Wiizabawa" wygląda w praktyce!